LM 2016/2017: Polskie drużyny poznały rywali

Dzisiejszego wieczoru podczas zorganizowanej w Rzymie Europejskiej Gali Siatkówki odbyło się losowanie Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń. Te elitarne rozgrywki w sezonie 2016/2017 będą miały zupełnie nową formę.

Polskę w siatkarskiej Lidze Mistrzów reprezentować będą: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia (obie drużyny – faza grupowa) oraz PGE Skra Bełchatów (eliminacje). W Lidze Mistrzyń zagrają natomiast Chemik Police (faza grupowa) oraz Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (eliminacje). W fazie grupowej rywalizować będzie 20 zespołów męskich i 16 kobiecych. Drużyny podzielone zostaną na grupy, każda po cztery zespoły.

zaksa (3)

Liga Mistrzów:

Grupa A: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Dinamo Moskwa (RUS),  BBSK Istanbuł (TUR), zwycięzca meczu nr 14
Grupa B: Berlin Recycling Volley (GER) , Cucine Lube Civitanova(ITA), Asseco Resovia Rzeszów, zwycięzca meczu nr 16
Grupa C: Zenit Kazań (RUS), Paris Volley (FRA), zwycięzca meczu nr 11, zwycięzca meczu nr 13
Grupa D: Modena Volley(ITA), S.C.M. Craiova, zwycięzca meczu nr 12, zwycięzca meczu nr 15
Grupa E: Halkbank Ankara(TUR) , Knack Roeselare(BEL) , zwycięzca meczu nr 9, zwycięzca meczu nr 10

Kwalifikacje:

1. Mladost Marina Kastela (CRO) – PAOK Saloniki (GRE)
2. Abiant Lycurgus Groningen (NED) – Dobrudja 07 Dobrich (BUL)
3. Hapoel Mate-Asher Akko (ISR) – Hypo Tirol Innsbruck (AUT)
4. Selver Tallinn (EST) – Crvena Zvezda Belgrad (SRB)
5. KV Besa Peja (KOS) – Volley Amriswil (SUI)
6. Omonia Nikozja (CYP) – ACH Volley Lublana (SLO)
7. Stroitel Mińsk (BLR) – Tiikerit Kokkola (FIN)
8. Gentofte Volley (DEN) – Budvanska Rivijera Budva (MNE)

III runda:

9. zwycięzca meczu nr 8 – Belogorie Biełgorod (RUS)
10. zwycięzca meczu nr 5- Sir Safety-Sicoma Perugia (ITA)
11. zwycięzca meczu nr 4 – Arkas Izmir (TUR)
12. zwycięzca meczu nr 1 – PGE Skra Bełchatów (POL)
13. zwycięzca meczu nr 3 – VfB Friedrichshafen (GER)
14. zwycięzca meczu nr 2 – Noliko Maaseik (BEL)
15. zwycięzca meczu nr 6 – Arago de Sete (FRA)
16. zwycięzca meczu nr 7 – Dukla Liberec (CZE)

CHEMIK

Liga Mistrzyń:

Grupa A: Chemik Police (POL), Imoco Volley Conegliano (ITA), Telecom Baku (AZE), zwycięzca meczu nr 13
Grupa B: Dynamo Moskwa (RUS), Volero Zurych (SUI), CS Volei Alba Blaj (ROU), zwycięzca meczu nr 14
Grupa C: Azerrail Baku (AZE),  St-Raphaelël Var VB (FRA), Fenerbahce Stambuł (TUR), zwycięzca meczu nr 12
Grupa D: Vakifbank Stambuł (TUR), Dresdner SC (GER), Urałoczka Jekaterinburg (RUS), zwycięzca meczu nr 11

Kwalifikacje:

I runda:
1. KV Drita Gjilan (KOS) – Maritza Plovdiv VC (BUL)
2. Kohila VC (EST) – Luka Bar (MNE)

II runda:
3. Minczanka Mińsk (BLR) – HPK Hameenlinna (FIN)
4. KV Drita Gjilan (KOS)/Maritza Plovdiv VC (BUL) – Eczacibasi VitrA Istambuł (TUR)
5. Linamar Bekescsaba (HUN) – Agel Prostejow (CZE)
6. Maccabi XT Haifa (ISR) – MKS Dąbrowa Górnicza (POL)
7. Calcit Lublana (SLO) – Liu Jo Nordmeccanica Modena (ITA)
8. Jedinstvo Brcko (BIH) – RC Cannes (FRA)
9. Kohila VC (EST)/Luka Bar (MNE) – Vizura Belgrad (SRB)
10. Chimik Jużnyj (UKR) – Dinamo Krasnodar (RUS)

III runda:
11. zwycięzca meczu nr 3 – zwycięzca meczu nr 4
12. zwycięzca meczu nr 5 – zwycięzca meczu nr 6
13. zwycięzca meczu nr 7 – zwycięzca meczu nr 8
14. zwycięzca meczu nr 9 – zwycięzca meczu nr 10

źródło: polsatsport.pl

 

Facebook Comments