Za nami pierwszy pojedynek Polaków w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Pojedynek z Serbią nie należał do łatwych, jednak po czterech partiach zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych.

I SET

Spotkanie rozpoczyna dość długa wymiana, którą kończy udany atak Kurka (1:0). Tym samym odpowiadają Serbowie (1:1). Za chwilę dobra gra w obronie pozwala nam wyjść na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Po dobrej zagrywce Miki Bieniek wykorzystuje piłkę przechodzącą i kiwa ze środka (4:1). Kubiak myli się w ataku i daje rywalom drugi punkt (4:2), jednak za chwilę Polacy stawiają szczelny blok (5:2). Serbowie mają problem z przyjęciem, jednak nie przeszkadza im to w wyprowadzeniu punktowego ataku (5:3). Bieniek odpowiada ze środka (6:3). Atanasijević kolejnym atakiem zmniejsza dystans punktowy (6:4), jednak tym samym odwdzięcza się Kurek (7:4). Na pierwszą przerwę techniczną ekipy schodzą przy prowadzeniu biało-czerwonych (8:5). Po raz kolejny nie zawodzi Kurek (9:5). Skutecznie kiwa Jovović (9:6). Błędy po stronie Polaków sprawiają, że przewaga biało-czerwonych topnieje do jednego punktu (10:9). Skuteczny blok Serbów daje remis (10:10). Bieniek skutecznie atakuje ze środka, za chwilę Polacy blokują rywala i wracają na prowadzenie (12:10). Petrić obija blok rywali i ponownie na tablicy wyników widnieje remis (12:12). Trwa zacięta walka punkt za punkt (13:13). Dobrze w ataku spisuje się Kubiak (14:13). Punktowa zagrywka Kurka pozwala wyjść Polakom na prowadzenie (15:13). Błędy Polaków doprowadzają do remisu (15:15). Kubiak skutecznie atakuje, dzięki czemu ekipy schodzą na drugą przerwę techniczną (16:15). Za chwilę polski przyjmujący psuje serwis (16:16), a akcję później Mika atakuje w antenkę. Na prowadzenie wychodzą Serbowie (16:17). Sytuacja ta nie trwa długo, ponieważ Kłos ratuje sytuację dobrym atakiem (17:17). Kurek skutecznie atakuje z prawej strony (18:18). Atanasijević zaskakuje Polaków sprytną kiwką (18:19), za chwilę Kubiak zostaje zablokowany (18:20). Serbowie psują serwis, dzięki czemu ich przewaga zmniejsza się (19:20). Petrić punktuje z lewej strony (19:21). Kurek kończy kontrę (20:21). Serbowie zaczynają czuć się coraz pewniej w ataku (20:22). Jovović blokuje Kubiaka, przez co końcówka seta robi się nerwowa (20:23). Mika punktuje ze środka z drugiej linii (21:23). Kurek posyła asa serwisowego (22:23), jednak za chwilę Serbowie obijają nasz blok (22:24). Przy piłce setowej dla Serbów Kubiak myli się w ataku (22:25).

II SET

Druga partia rozpoczyna się od walki punkt za punkt (1:1). Atanasijević posyła asa serwisowego i daje Serbom dwa punkty przewagi (3:1). Chwilę później serbski atakujący myli się na zagrywce (3:2), a w kolejnej akcji Mika punktuje zagrywką (3:3). Rozpoczyna się walka punkt za punkt. Dobrze w ataku radzi sobie zarówno Kurek, jak i Atanasijević (4:4). Po świetnej zagrywce Bieńka Kubiak sprytnie kiwa rywali (5:4). Kolejną punktową zagrywką popisuje się Bieniek (6:4). Z lewej strony punkt zdobywa Kubiak (7:4). Przewaga Polaków rośnie. Bieniek posyła zagrywkę w siatkę (7:5). Kubiak wypycha piłkę po bloku rywali i ekipy schodzą na pierwszą przerwę techniczną (8:5). Po dobrej zagrywce Kurka Kubiak wykorzystuje piłkę przechodzącą  (9:5). Serbowie popełniają błąd podwójnego odbicia (10:5). Chaotyczną akcję kończy Kubiak (11:5). Podrascanin skutecznie z krótkiej (11:6), jednak za chwilę Kurek odwdzięcza się punktowym atakiem z prawej strony (12:6). Kubiak myli się na zagrywce (12:7). Kłos obija blok rywali (13:7). Dobry atak Serbów (13:8). W tej części seta obie ekipy popisują się skutecznymi atakami, jednak bezpieczna przewaga Polaków pozwala na spokojną grę (14:9, 15:10). Mika psuje zagrywkę (15:11). Spektakularny atak Kurka pozwala zejść na drugą przerwę techniczną (16:11). Biało-czerwonym przez cały czas udaje się utrzymać przewagę punktową, a as serwisowy Kurka jeszcze ją powiększa (18:12). Tym razem jednak Kurek się myli (18:13). Mimo wszystko nie popełnia błędu w ataku (19:13). Podwójny blok Polaków daje im kolejny punkt (20:13). Serbowie nie poddają się jednak i cały czas walczą (20:15), ale Kurek pozbawia ich jakichkolwiek nadziei (21:15). Kolejna kiwka Miki dostarcza Polakom 22 punkt (22:17). Atanasijević zagrywa w aut (23:17). Ostatecznie drugą partię bez większych problemów wygrywają podopieczni trenera Antigi. Seta kończy blok Buszka (25:18).

III SET

Trzecią partię otwierają Serbowie skutecznym atakiem (0:1). Kubiak ponownie popełnia błąd przekroczenia linii 3. metra (0:2). Pierwszy punkt dla Polaków zdobywa Mika (1:2). Kubiak szybko doprowadza do remisu (2:2). Trwa walka punkt za punkt (3:3), ale dobra gra Serbów pozwala im wyjść na dwupunktowe prowadzenie (3:5). Kłos mocno uderza ze środka (4:5), jednak Kurek psuje zagrywkę (4:6). Serbowie popełniają ten sam błąd (5:6). Atanasijević skutecznie na prawym skrzydle (5:7). Mimo złego przyjęcia Polacy przebijają piłkę na drugą stronę, a Serbowie atakują po antence (6:7). Do remisu doprowadza błąd Ivovica (7:7). Podwójny blok Polaków pozwala zejść na pierwszą przerwę techniczną (8:7). Atanasijević nie zawodzi na prawym skrzydle (8:8). Ivović posyła zagrywkę w aut (9:8). Kolejny punktowy blok Polaków! (11:9). Bieniek atakuje ze środka (12:9). Serbowie zaczynają mieć problemy z przyjęciem, jednak dobrze funkcjonuje ich blok, dzięki czemu zmniejszają straty (12:11). Kolejny błąd Serbów (13:11). Rywale biało-czerwonych nie mają jednak zamiaru się poddawać i cały czas gonią wynik (14:13). Podrascanin psuje serwis (15:13). Druga przerwa techniczna również należy dla Polaków (16:14). Emocjonującą akcję kończy dobry atak Serbów (16:15). Kurek świetnie z prawego skrzydła (17:15). Niestety Wojtaszek przekracza linię środkową boiska (17:16). Serbowie blokują Mikę co daje remis (17:17). Bieniek sprytnie kiwa ze środka (18:17), ale podobnym atakiem odwdzięczają się rywale (18:18). Atanasijević posyła punktową zagrywkę (18:19). Polacy wyrównują wynik (19:19), a za chwilę Bieniek posyła asa serwisowego! (20:19). Kolejna zagrywka polskiego środkowego ląduje w aucie (20:20). Mika skutecznie z drugiej linii (21:20). Po raz kolejny Kurek posyła punktową zagrywkę (22:20), ale chwilę później popełnia błąd przekroczenia linii 3. metra (22:21). Punkt zdobywa Kurek (23:21), Atanasijević odwdzięcza się równie mocnym zbiciem (23:22). Ponownie Kurek! (24:22). Stanković mocno ze środka (24:23). Seta kończy niezawodny Kurek! (25:23).

IV SET

Czwartą partię rozpoczyna blok na Polakach (0:1). Mika punktuje z lewego skrzydła (1:1). Mocny atak Serbów (1:2). Technicznym zagraniem odpowiada Mika (2:2). Początek tego seta to bardzo wyrównana walka, obie ekipy dobrze radziły sobie w ataku i przyjęciu (3:3, 4:4). Podwójne odbicie Serbów odbiera im szansę na skuteczny atak (5:4).  Blok na Kurku pozwala wyjść rywalom na dwa punkty przewagi (5:7). As serwisowy Jovovica daje pierwszą przerwę techniczną i trzypunktową przewagę Serbów (5:8). Sędziowie odgwizdują Mice piłkę niesioną (5:9), za chwilę Serbowie obijają polski blok, co komplikuje sytuację biało-czerwonych (5:10). Z prawego ataku punktuje Kurek (6:10), ale za chwilę blok Serbów zatrzymuję Mikę (6:11). Kovacević psuje zagrywkę (7:11). Mika atakuje z przechodzącej piłki po dobrej zagrywce Łomacza (8:11). Atanasijević atakuje po bloku Miki (8:12). Polacy nie odpuszczają i starają się wyrównać wynik (9:12). Polacy blokują rywali! (10:12), jednak Mika psuje serwis (10:13). Długą akcję kończy kiwka Kubiaka (11:13). W kolejnej akcji Bieniek posyła piłkę w siatkę (11:14). Cały czas Polacy robią wszystko aby zmienić wynik meczu. Mika punktuje (12:14). Mocna zagrywka Kurka pozwala na ustawienie potrójnego, skutecznego bloku (13:14). Polski atakujący psuje zagrywkę (13:15), to samo robi Stanković (14:15). Po ataku Atanasijevica drużyny schodzą na drugą przerwę techniczną (14:16). Po powrocie na boisko punkt zdobywa Mika (15:16). Do remisu doprowadza blok Bieńka (16:16). Serbowie mylą się po świetnej zagrywce Możdżonka. Polacy na prowadzeniu! (17:16). Kolejna emocjonująca akcja kończy się zwycięstwem Polaków (18:16). Jeszcze jedna długa wymiana na korzyść biało-czerwonych (19:16). Serbowie nie zamierzają się poddawać i skutecznymi atakami zmniejszają dystans punktowy (19:18). Kovacević psuje serwis (20:18), za chwilę rywale Polaków zdobywają punkt atakiem (20:19). Mika obija serbski blok (21:19). Stanković odpowiada ze środka (21:20). Mocny atak Kurka pozwala utrzymać Polakom przewagę (22:20). Możdżonek punktuje z krótkiej (23:21). Kolejny w tym meczu as serwisowy Kurka! (24:21). Polacy wykorzystują pierwszą piłkę meczową i wygrywają mecz! (25:21).

Polska – Serbia 3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 25:21)

Polska: Kurek, Kłos, Bieniek, Kubiak, Łomacz, Mika, Zatorski (L), Wojtaszek (L) oraz Drzyzga, Konarski, Buszek, Możdżonek
Serbia: Atanasijević, Stanković, Kovacević, Podrascanin, Petrić, Jovović, Majstorović (L) oraz Rosić, Ivović, Katić, Okolić, Brdjović