Kinga Kołosińska i Monika Brzostek pokonały duet ze Słowacji i wywalczyły tym samym brązowy medal mistrzostw Europy w siatkówce plażowej w Klagenfurcie. To historyczny, pierwszy medal polskiej pary w mistrzostwach.

fivb.com

Do zwycięstwa Polkom wystarczyły dwie partie. Choć to Słowaczki lepiej rozpoczęły pierwszego seta wynikiem 3:0, Polki szybko wyrównały wynik i objęły prowadzenie, między innymi dzięki skutecznej grze w bloku. Obrona, kontrataki i dobra gra własna sprawiły, że set zakończył się wynikiem 25:17 dla Kołosińskiej i Brzostek.

Drugi set to wyrównana gra obu par, Polkom przytrafiały się błędy. Szala zwycięstwa przechylała się w końcówce to na jedną, to na drugą stronę siatki, jednak to dobre serwisy Brzostek zadecydowały o wyniku 22:20 i 2:0 w całym spotkaniu dla biało-czerwonych.

Dubovcova/Nestarcova SVK [12] – Kołosinska/Brzostek POL [11] 0:2 (17:21, 20:22)