Chiny przedłużyły swoją zwycięską passę, pokonując Meksyk 3:1 (25:11, 25:23, 18:25, 25:15) w grupie G Ligi Światowej 2015.

fivb.org

Xie Guochen, trener Chin:

Zaczęliśmy dobrze, ale po pierwszym secie straciliśmy koncentrację i to pomogło wygrać Meksykowi trzecią partię. Na szczęście odnaleźliśmy swoją grę i zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze w czwartym secie. Jutro czeka nas bardzo trudny mecz z Grecją. Będzie z pewnością podobny do tego rozegranego w Meksyku, ale teraz Grecja ma Tzouritsa, który jest bardzo dobrym zawodnikiem.

Jiao Shuai, kapitan Chin:

Mieliśmy wzloty i upadki podczas tego meczu i cieszy mnie jedynie wynik. Jutro z Grecją musimy zagrać naszą najlepszą siatkówkę.

Roberto Vilches, trener Meksyku:

Bardzo mnie cieszy dzisiejszy występ moich zawodników. Będziemy próbować osiągnąć nasz cel, jakim jest jak najlepsze przygotowanie do nadchodzących Igrzysk Panamerykańskich. Zmierzyliśmy się dzisiaj z bardzo trudnym przeciwnikiem i cieszę się, że moi podopieczni wygrali jednego seta, ale także dlatego, że grali coraz lepiej.

Daniel Vargas, atakujący Meksyku:

Przegraliśmy kolejny mecz, ale zagraliśmy o wiele lepiej niż w poprzednim spotkaniu z Grecją. Musimy dalej pracować w ten sam sposób, ale także grać bez presji i stresu.