Turcja wygrała 3:2 (25:18, 24:26, 25:20, 21:25, 15:10) z Portoryko podczas turnieju w Czarnogórze.

fivb.org

Emanuele Zanini, trener Turcji:

To był bardzo trudny mecz, ponieważ z jednej strony boiska było słońce. Cieszę się, że zaczęliśmy od zwycięstwa, ale musimy zagrać lepiej w końcówkach setów. Zarówno w drugim i czwartym secie podarowaliśmy przeciwnikowi zwycięstwo, ale mamy młody zespół i oni wciąż się uczą.

Ulas Kiyak, kapitan Turcji:

To był trudny mecz i Portoryko zaskoczyło nas w dwóch setach. Cieszymy się ze zwycięstwa i wiem, że będziemy grać lepiej w kolejnych meczach. Będziemy poprawiać formę w miarę kolejnych spotkań.

Javier Soto, kapitan Portoryko:

Popełniliśmy zbyt wiele błędów, ale innym problemem był brak meczów sparingowych. To pierwszy raz w tym roku, kiedy gramy spotkanie. W kolejnym starciu musimy uniknąć błędów i lepiej się przygotować.

Javier Gaspar, trener Portoryko:

Ciężko walczyliśmy i zagraliśmy całkiem dobrze, ale popełniliśmy zbyt wiele błędów. 57 to zbyt wiele, zepsuliśmy 19 zagrywek, oddawaliśmy piłki za darmo i dlatego przegraliśmy. Pomimo tego to było dobre spotkanie o dobry początek zmagań.