Tylko w pierwszym secie Irańczycy byli w stanie dotrzymać kroku Japończykom. Pierwszy mecz ostatniego dnia XIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zakończył się zwycięstwem zawodników z Kraju Kwitnącej Wiśni.

I set:

Spokojny początek po obu stronach. Shimizu wykorzystuje ręce blokujących, 2:2. Ebadipour ze skrzydła, 3:3. Ghafour po skosie, 5:4. Skuteczny blok Japończyków, 7:4. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni, 8:4. Piłkę przechodzącą wykorzystuje Ishikawa, 9:4. Japończycy powiększają swoją przewagę do czterech punktów, 11:7. Ebadipour po prostej, 13:10. Zepsuta zagrywka Yanagidy, 14:12. Druga przerwa techniczna i trzy punkty przewagi Japonii, 16:13. Irańczycy wykorzystują błędy rywali i doprowadzają do remisu, po asie serwisowym Ghaemiego, 17:17. O czas prosi trener Japończyków. Ze środka Suzuki, 19:18. Na boisku meldują się Abe i Takahashi. Czas dla Slobodana Kovaca. Zepsuta zagrywka Japonii, remis po 22. Gholami ze środka, 22:23. Dekita ze środka, 23:23. As serwisowy Takahashi, 24:23. Czas dla Iranu. Dekita z krótkiej, 26:25. Żadna z drużyn nie chciała odpuścić, po 36 minutach na tablicy widniał wynik 31:30. Ostatecznie w ataku myli się Mahdavi i to Japonia obejmuje prowadzenie, 33:31.

II set:

Powtórka z poprzedniego seta, obie drużyny grają punkt za punkt, 2:2. Ebadipour psuje zagrywkę, znów jest remis, po 4. Irańczycy popełniają dużo błędów własnych, oddając „oczka” rywalom. Na pierwszej przerwie technicznej Japonia prowadzi 8:4. Ishikawa za skrzydła, 10:5. Nieskuteczny blok Japończyków, 12:7. Shimizu wykorzystuje piłkę przechodzącą, 14:9. Druga przerwa techniczna przy stanie 16:10. Mousavi ze środka, 16:11. Na boisku pojawia się Abe i Takahashi, 18:12. Japończycy kontrolują przebieg całego seta i pewnie zmierzają po zwycięstwo w drugiej odsłonie, 19:15 po ataku Ghafoura. Zepsuta zagrywka Ishikawy, 21:17. Czas dla Japończyków, 21:18. Kiwka Ebadipoura, 21:19. Ghafour po skosie, 22:20. Mahmoudi po rękach, przy okazji błąd dotknięcia siatki przez rywali, 22:21. Czas dla Kovaca przy stanie 24:21. Nieporozumienie po stronie Iranu i Japonia prowadzi już 2:0.

III set:

Ebadipour po skosie, 2:3. Ishikawa mocno w sam środek boiska, 4:3. Punktowy blok Japończyków, 5:3. Błąd podwójnego odbicia, pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu Japonii, 8:6. W sam środek boiska kiwa Ghafour, 9:7. Na pojedynczym bloku Shimizu, 10:7. Ponownie Shimizu blok-aut, 12:10. Atakujący z Kraju Kwitnącej Wiśni szaleje w ataku, nie robiąc sobie z nic z bloku Irańczyków, 14:11. Druga przerwa techniczna 16:13. Czas dla Kovaca przy stanie 18:13. Zepsuta zagrywka Ghafoura, 19:14. Dekita z krótkiej, 22:15. Czas dla reprezentacji Japonii przy stanie 22:17. Ebadipour przedziera się przez blok, 22:18. Gholami z krótkiej, 23:20. Piłka niesiona odwizdana Persom, 24:20. Skuteczny atak Japonii, 25:20.

Japonia: Shimizu, Suzuki, Ishikawa, Fukatsu, Yanagida, Dekita, Nagano (l) oraz Abe, Tahahashi

Iran: Ebadipour, Ghaemi, Mousavi, Gholami, Ghafour, Mahdavi, Alizadeh (l), Marandi (l) oraz Marouf, Mahmoudi