Dyrekcja Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie pozostała bierna po sobotnich wydarzeniach, które miały miejsce podczas pierwszoligowego spotkania SKS-u Hajnówka z SMS-em PZPS Spała. Siatkarze SMS-u, którzy brali największy udział w awanturze poniosą surowe kary.

W trakcie sobotniego spotkania I ligi pomiędzy SKS-em Hajnówka a SMS PZPS Spała doszło do niecodziennej sytuacji. W trzeciej partii na placu gry rozpętała się awantura. Na parkiet wtargnęli nawet kibice, a cały mecz został przerwany. Całe zajście zostało zapisane w protokole meczowym:

„W trzeciej partii spotkania przy stanie 20:18 dla SKS Hajnówka zawodnik z nr 15 zespołu SMS PZPS Spała przebywający w polu rozgrzewki (zastąpiony przez libero) wbiegł na boisko zachowując się obraźliwe w stosunku do zespołu przeciwnego, został ukarany wykluczeniem. W trzeciej partii spotkania przy stanie 20:18 dla SKS Hajnówka, zawodnik z nr 13 zespołu SMS PZPS Spała przeszedł pod siatką w stronę przeciwnika i uderzył w twarz zawodnika z nr 3 zespołu SKS Hajnówka. Został ukarany dyskwalifikacją. W trzeciej partii spotkania przy stanie 20:18 dla SKS Hajnówka mecz został przerwany na około 10 minut że względu na odsunięcie banerów reklamowych i wtargnięcie na boisko kibiców SMS PZPS Spała. Mecz wznowiono po konsultacji z trenerem i drużyną SKS Hajnówka, który pomimo zaistniałej sytuacji zdecydował się na dokończenie spotkania”.

Dyrekcja szkoły, do której uczęszczają siatkarze spalskiej drużyny podjęła konkretne działania i ukarała dwóch zawodników, którzy mieli największy udział w awanturze. Norbert Huber został pozbawiony funkcji kapitana zespołu, a Jakub Szymański już do końca sezonu nie zagra w rozgrywkach I ligi. Ponadto prowadzone jest osobne postępowanie, którym zarządza Radosław Ciemięga, Przewodniczący Wydziału Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Wydział dyscypliny otrzymał oryginał protokołu meczowego, zapisy video i inne materiały ukazujące przebieg meczu. W kolejnym etapie świadkowie całego incydentu, a także uczestnicy zajść będą składać wyjaśnienia, na podstawie których Wydział Dyscypliny ustali faktyczny stan wydarzeń i podejmie stosowne decyzje, co do sankcji dyscyplinarnych.

Źródło: polsatsport.pl