Biało – czerwoni odnieśli komplet zwycięstw w grupie G. Wczorajszą wygraną Polacy zapewnili sobie udział w Mistrzostwach Świata U21, a dzisiaj grając drugim składem pokonali Francuzów w czterech setach.

Polska – Francja
3:1 (25:17, 19:25, 25:19, 26:24)

SET I
Od wyrównanej walki punkt za punkt rozpoczął się ostatni mecz w grupie G. Biało – czerwoni wczoraj zapewnili  sobie awans pokonując Austriaków, więc dzisiaj trener Bednaruk pozwolił zagrać reszcie chłopaków. Po wyrównaniu na stan 4:4 w polu serwisowym pojawił się Bartłomiej Lipiński, który posłał trzy punktowe zagrywki(7:4). Na pierwszej przerwie technicznej Polacy prowadzili już tylko jednym punktem. Po czasie błędy własne pojawiły się po stronie Francuzów i to pozwoliło Polakom już na drugiej regulaminowej przerwie prowadzić siedmioma punktami(16:9). Do końca tej partii podopieczni trenera Bednaruka utrzymali pewne prowadzenie.

SET II
Od trzypunktowego prowadzenia Polacy rozpoczęli drugą odsłonę. Francuzi zaczęli lepiej bronić, jednak nie udało im się przełamać passy biało – czerwonych, którzy na pierwszej regulaminowej przerwie w tym secie mieli dwa punkty w zapasie. Błąd ustawienia po stronie gospodarzy doprowadził do remisu(9:9). Na drugiej przerwie technicznej na prowadzenie wyszli Francuzi, którzy oprócz dobrej obrony dołożyli skuteczne ataki. Po czasie różnica wzrosła do czterech „oczek”. Polacy nie byli w stanie wyeliminować słabych punktów i autowym atakiem Depowskiego zakończyli seta na korzyść Francuzów.

SET III
Trzeciego seta od prowadzenia rozpoczęli Polacy. Na pierwszej przerwie technicznej podobnie, jak w poprzedniej partii tablica wyników wskazywała 8:6 na korzyść biało – czerwonych. Po czasie przewaga wzrosła do trzech punktów i gospodarze utrzymywali ją przez dłuższy okres czasu. Błędy w polu serwisowym pojawiały się po obu stronach siatki(16:13). Dzięki dobrej reakcji polskich graczy w bloku ich sytuacja punktowa nabrała większej stabilności. Błąd dotknięcia siatki popełniony przez Francuzów zapewnił Polakom zwycięstwo w trzecim secie.

SET IV
Początek seta był wyrównany w wykonaniu obu zespołów. Biało – czerwonym udało się uciec rywalom jednym punktem i ta różnica utrzymywała się do przez dłuższy czas Po drugiej przerwie technicznej Francuzi zdobyli dwa kolejne punkty, które dały im wyrównanie(16:16). Po asie serwisowym Paofai trójkolorowi wyszli na prowadzenie. Końcówka seta była bardzo emocjonująca, gdzie walka toczyła się punkt za punkt. Zwyciężyli Polacy.

Polska: Halaba, Depowski, Zwiech, Lewandowski, Tomczak, Lipiński, Piechocki(L)
Francja: Patry, Paofai, Caporiondo, Dubreuil, Boyer, Basic, Gatineau(L), Carle, Nevot