Od pewnej wygranej nad reprezentacją Włoch rozpoczęli turniej eliminacyjny do Mistrzostw Świata podopieczni trenera Bednaruka.

Polska – Włochy
3:0 (25:19, 25:22, 25:17)

SET I
Nie zaczęli najlepiej premierowej odsłony podopieczni trenera Bednaruka. Włosi skutecznie zatrzymywali ataki biało – czerwonych i na pierwszej przerwie technicznej starta Polaków wynosiła już cztery punkty. Po czasie gracze zaczęli wprowadzać do gry wskazówki trenera Bednaruka, które szybko przyniosły oczekiwane efekty. Gospodarze turnieju zdołali doprowadzić do remisu, a po punktowej zagrywce Aleksandra Śliwki sięgnęli po dwupunktowe prowadzenie. Sukcesywnie przewaga wzrastała i do końca tego seta Polacy mogli być spokojni o rezultat pierwszego seta, a swoje ataki pewnie kończy Szalpuk i Śliwka.

SET II
Kolejna partia rozpoczęła się od wyrównanej walki punkt za punkt. Obie drużyny wiedziały o jaką stawkę walczą. Po zepsutym serwisie Artura Szalpuka na pierwszą przerwę techniczną z jednym punktem w zapasie schodzili Włosi. Tym razem w zagrywce rywali straszył Artur Zwiech i to jego mocny serwis wysunął Polaków na prowadzenie(10:8). Przy pięciopunktowej stracie o czas dla swoich zawodników poprosił szkoleniowiec reprezentacji Włoch(14:9). Po drugiej regulaminowej przerwie w tym secie Polacy zwiększali przewagę, a Włosi byli bezradni na ataki Szalpuka i Śliwki. Po błędzie kapitana reprezentacji Polski w polu zagrywki Włosi zaczęli gonić wynik(21:19). Kolejne punktowe zagrywki posłał Vitelli doprowadzając do remisu (22:22). Błędy po stronie Włochów pozwoliły biało – czerwonym zakończyć drugiego seta zwycięsko.

SET III
Już na początku seta Polacy szybko osiągnęli punktową przewagę. Wysoką skuteczność w ataku utrzymywali Polacy. Na pierwszej przerwie technicznej różnica wynosiła pięć „oczek”. Tą wypracowaną przewagę zawodnikom udało się utrzymać do drugiej przerwy technicznej. Po przerwie pewni swojej gry Polacy dobrze prezentowali się w poszczególnych elementach siatkarskiego rzemiosła powiększając różnicę do siedmiu punktów. Do końca seta gra przebiegała pod dyktando biało – czerwonych.

Składy drużyn:
Polska: Zwiech, Bieńkowski, Śliwka, Szalpuk, Szymura, Mordyl, Piechocki(L) oraz Halaba
Włochy: Vitelli, Raffaelli, Pistolesi, Di Martino, Della, Argenta, Balaso(L)