Biało-czerwoni rozpoczęli zmagania w Mistrzostwach Europy. W pierwszym meczu podopieczni trenera Antigi pokonują reprezentację Belgii w trzech setach. Najlepiej w naszej reprezentacji punktował Michał Kubiak, który zdobył 11 „oczek”.

I set:

To spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Antigi. Na pierwszej przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzili 8:3. As serwisowy Van De Voorde – 11:7. Nieporozumienie po stronie polaków i Belgia zdobywa 8 punkt. Na drugiej przerwie technicznej nasi reprezentanci prowadzili  16:11. Dwie nieudane akcje po stronie biało-czerwonych i o czas poprosił trener Antiga – 19:15.  s serwisowy Mateusza Miki! – 21:15. Pierwszą partię kończy nieudana zagrywka Van Walle! – 25:18.

II set:

Drugą partię rozpoczyna zagrywką Karol Kłos, sędzia odgwizduje podwójne odbicie Van De Voorde – 1:0. Blokowany Bartosz Kurek, Belgia obejmuje prowadzenie 3:4. Na pierwszej przerwie technicznej dwoma punktami prowadzi Belgia – 6:8. Przez podwójny blok przedziera się Mika, biało-czerwoni obejmują prowadzenia – 12:11. Belgowie odrabiają dwupunktową stratę, wychodzą nawet na jednopunktowe prowadzenie i o czas prosi trener Antiga – 13:14. Na drugiej przerwie technicznej prowadzenia biało-czerwonych 16:15. W kontrze skutecznością wykazuje się Rousseaux i reprezentacja Niemiec prowadzi dwoma punktami – 20:22. Dłuższą wymianę kończy Kubiak, remis po 22. Końcówka seta, to walka punkt, za punkt. Ostatecznie punktwą zagrywkę drugą partię kończy Kubiak – 29:27.

III set:

Od trzypunktowego prowadzenia rozpoczynają biało-czerwoni – 4:1. Na pierwszej przerwie technicznej wyraźne prowadzenie biało-czerwonych 8:3.  Podwójne odbicie Van Den Driesa – 11:4. Nieporozumienie po stronie reprezentacji Belgii sprawia, ze na drugiej przerwie technicznej wciąż wysokie prowadzenie utrzymują Mistrzowie Świata – 16: 8. Z krótkiej skutecznie punktuje Mateusz Bieniek – 18:10. Błąd ustawienia po stronie reprezentacji Belgii – 20:11. Tuż za blokiem kiwa Michał Kubiak – 21:11. Przy zagrywce Belgowie przekraczaja linię dziewiętageo metra, tym samym biało-czerwoni wygrywają spotkanie inauguracyjne 3:0

Składy:

Polska: Kurek, Kłos, Bieniek, Drzyzga, Kubiak, Mika, Zatorski (L) oraz: Konarski, Łomacz, Buszek

Belgia: Deroo, Verhees, Van De Voorde, Van Walle, Valkiers, Rousseaux, Dejonckeere (L) oraz: Van Den Dries, D’Hulst, Baetens