Polacy wygrali pierwsze spotkanie w Rosji w czterech setach po bardzo emocjonującej premierowej partii!

SET I

Premierowy punkt dla Polaków zdobywa Bartosz Kurek blok-aut, 2:1. Na pierwszej przerwie technicznej lepsi Rosjanie, 8:3.

Drzyzga trafia w dziurę w bloku, 9:4. Bardzo skuteczna akcja Polaków z Bieńkiem w roli głównej, 9:5. Kurek nie wstrzymuje ręki, 9:6. Kolodinsky w aut, 10:7. Sprytne wybicie piłki Bartka Kurka, 10:8. Punktowy blok Michała Kubiaka, odrabiamy straty, 10:9! Moroz zatrzymany, po 10. Savin w taśmę, 11:11. Kubiak psuje zagrywkę, 12:11. Kurek bez problemu rozbija blok, 12:12. Kolejny punktowy blok Polaków, 13:13. Buszek zerwał atak z drugiej linii, 15:14. As serwisowy Piotrka Nowakowskiego, druga przerwa techniczna, 15:16.

Savin skutecznie obok bloku, po 16. Kurek po taśmie w aut, 17:16. Kurek poprawia, nie wstrzymując ręki, po 17. Kolejny punkt polskiego atakującego, 17:18. Kubiak zagrywa w aut, 18:18. Kubiak w świetnym ataku, 18:19. Tym razem atakuje z drugiej linii, druga przerwa dla Rosji, 18:20. Zatorski bardzo bliski obrony, 19:20. Ashchev zagrywa w siatkę, 19:21. Moroz przedziera się przez polski blok, 20:21. Bartek Kurek zagrywa w aut, 21:22. Rosjanie doprowadzili do remisu. Czas dla Polski. As Sivozheleza, 23:22. Kurek przez dziurę w bloku, po 23. Buszek w siatkę, piłka setowa dla Rosji, 24:23. Blok-aut Bartka Kurka, po 24. Kurek kapitalnie po bloku, piłka setowa dla Polski! As serwisowy Savina, 27:26. Rosjanie po antence, kolejny remis, 27:27. Sivozhelez atakuje w aut, 27:28. Moroz nie daje się zablokować, po 28. Bieniek pod górę, 29:29. Świetny atak Buszka po czujnej obronie, 29:30. Niestety nadal nie ma końcowej piłki, po 30. Nowakowski nie trafia w boisko, 31:30. Pierwszy, bardzo zacięty set dla Rosjan, 32:30.

SET II

Pierwszy punkt dla Polski, 0:1. Kurek obija po prostej blok, 1:3. Sivozhelez atakuje w aut, 1:4. Kubiak na czystej siatce, 2:5. Kurek zagrywa w aut, 3:5. Buszek przedziera się przez blok, 3:6. Moroz zatrzymany! Buszek ustrzelił Kubiaka zagrywką, 4:7. Kubiak wstrzymuje rękę i zaskakuje Rosjan, 4:8!

Savin przez blok, 5:8. Kolejna sztuczka Kubiaka, 5:9. Tym razem Kubiak z przechodzącej, 5:10. Mateusz Bieniek z przesuniętej krótkiej, 5:11. Savin spokojnie obija blok, 6:11. Antipkin nie zdążył obronić piłki po ataku Kurka, 6:12. Moroz na pojedynczym bloku, 7:12. Żółta kartka dla Moroza. W siatkę wpadają Rosjanie, 7:13. Kolejny błąd dotknięcia siatki po stronie rywali, 7:14. Kurek nad Sivozhelezem! Bieniek trafia w sam narożnik boiska, 7:16. Druga przerwa techniczna!

Moroz nad blokiem, 8:16. Buszek blok-aut, 8:17. Buszek z przechodzącej piłki, 8:18. Spiridonov w skutecznym ataku, 9:18. Znakomite uderzenie Kurka po prostej, 9:19. Buszek zagrywa w siatkę, 10:19. Kurek daleko po rękach, 11:20. Dziura w polskim bloku, 12:20. Savin w aut, 13:22. Spiridonov daleko w aut, piłka setowa dla Polski, 14:24.

SET III

Moroz do skosu, 1:1. Sivozhelez w atomowym ataku, 2:1. Bieniek skutecznie ze środka, 2:2. Kolejny bardzo dobry atak Sivozheleza, 3:2. Buszek nie wstrzymał ręki, 3:3. Moroz na czystej siatce, 4:3. Kurkowi nie straszny rosyjski blok, 4:4. Kurek nie doleciał do piłki, po 5. Kubiak wybija piłkę po głowie Ashcheva, 5:6. Skuteczny blok na Savinie, 5:7. As Piotra Nowakowskiego, pierwsza przerwa techniczna, 5:8.

Teraz bardzo duży aut Nowakowskiego, 6:8. Kubiak zablokowany, 7:8.

Na siatce walkę przegrywa Bieniek, 9:10. Sivozhelez skutecznie, natychmiastowa reakcja Antigi, czas dla Polski, 11:10. Buszek ucieka przed blokiem, po 11. Kurek zablokowany, 13:12. Czerwona kartka dla Rosji, punkt dla podopiecznych trenera Antigi, 13:13. Buszek zablokowany, 14:13. Zmiana rozgrywającego, na boisku witamy Łomacza! Kurek wrzucony w siatkę, ale zdobywa punkt z trudnej piłki, po 15. Kubiak atakuje z przechodzącej piłki, 15:16.

Moroz zatrzymany przez pojedynczy blok Kubiaka, 16:17. Łomacz w siatkę, po 17. Sivozhelez atakuje w aut, 17:18. Kubiak zagrywa w siatkę, po 18. Bieniek spokojnie po palcach, 18:19. Znakomita akcja w wykonaniu Polaków! Buszek bez bloku w aut, remis po 20. Moroz zagrywa w siatkę, 20:21. Bezcenna przewaga po kapitalnym ataku Kurka! Savin pod górę, 22:23. Piłka setowa dla Polaków

SET IV

Wyrównany początek, 2:3. Biryukov bez bloku w aut, 2:4. Moroz zablokowany, 2:5! Rosjanie zagrywają w aut, 3:6. Punktowy blok Kubiak-Nowakowski, 3:7! Moroz rozbija dłonie Polaków, 4:7. Nowakowski obok bloku, 4:8, pierwsza przerwa techniczna!

Kolejna skuteczna sztuczka Michała Kubiaka, 4:9. As serwisowy Nowakowskiego, 4:10. Tym razem zagrywka w aut, 5:10. Krótka bez bloku w wykonaniu Rosjan, 6:11. Savin myli się i serwuje w aut, 6:12. Kurek wykorzystuje błędy przeciwnika, 6:13. Sivozhelez obok polskiego bloku, 7:13. Bieniek zablokowany, 8:13. Kubiak przedziera się na drugą stronę, 10:15. Znakomita kontra Polaków! Druga przerwa techniczna, 10:16!

Kurek zagrywa w aut, 11:16. Rosjanie odpowiadają tym samym, 11:17. W siatkę wpada Savin, 11:18. Nowakowski powiększa przewagę, 11:19. Buszek w siatkę, 12:19. Punktowy blok Rosjan, 13:19. Polacy mylą się, ale Rosjanie również, punkt dla Polski, 13:20! Rosjanie odrabiają straty, 15:20. Buszek z drugiej linii, 15:21. Łomacz zagrywa w aut, 16:21. Kolejny błąd rozbitych Rosjan, 16:23. Moroz blok-aut, 17:23. Znakomity atak Polaków! Piłka meczowa, 17:24! Pierwsza obroniona, 18:24. Bartosz Kurek kończy całe spotkanie!

Rosja: Pawel Moroz(17), Sergey Savin(10), Evgeny Sivozhelez(9), Artem Volvich(7), Andrey Ashchev(6), Igor Kolodinski(1), Alexey Verbov(L) oraz Sergey Antipkin(1), Alexey Spiridonov(1), Maxim Mikhaylov(1), Artem Smoliar

Polska: Bartosz Kurek(25), Michał Kubiak(15), Mateusz Bieniek(12), Piotr Nowakowski(9), Fabian Drzyzga, Mateusz Mika, Paweł Zatorski(L) oraz Rafał Buszek(10), Grzegorz Łomacz, Marcin Możdżonek