Pierwsze wyjazdowe spotkanie z reprezentacją Iranu nie zakończyło się szczęśliwie dla Polaków. Mimo zaciętego pojedynku biało-czerwonym nie udało się pokonać gospodarzy i musieli uznać wyższość rywali po tie-breaku.

Spotkanie rozgrywane na bardzo trudnym terenie należało do niesamowicie zaciętych. W pierwszej partii gospodarze dość szybko wyszli na prowadzenie i przez większą część seta dominowali nad podopiecznymi trenera Antigi. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili trzema oczkami i  już do końca tej partii utrzymywali podobny dystans punktowy. Ostatecznie, inauguracyjna odsłona zakończyła się wynikiem 25:21, a biało-czerwoni od początku nie potrafili wyeliminować ze swojej gry zbyt dużej ilości zepsutych zagrywek.

Podrażnieni porażką Polacy zdecydowanie pewniej zaczęli drugiego seta. Szybko wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie, poprawiając swoją grę w ataku i obronie. Nadal jednak obie ekipy zbyt często posyłały piłki w siatkę. Na pierwszej przerwie technicznej nasi rodacy prowadzili dwoma punktami (8:6), jednak po powrocie na parkiet Irańczycy przebudzili się i wyrównali stan. Od tego momentu zaczęła się bardzo wyrównana gra punkt za punkt, w której lepsi okazali się Polacy. Punktowy blok zakończył drugą partię (25:23). Podobnie sytuacja wyglądała w trzecim secie. Wyrównana walka trwała do drugiej przerwy technicznej, jednak po tym czasie lepiej zaczęli sobie radzić biało-czerwoni. As serwisowy Grzegorza Łomacza dał Polakom w końcówce cztery punkty przewagi (21:17). Siatkarze prowadzeni przez trenera Antigę nie zmarnowali takiej okazji i doprowadzili tę partię do końca (25:21).

O czwartej partii biało-czerwoni chcieliby pewnie zapomnieć jak najszybciej. Wysoka przegrana doprowadziła bowiem do tie-breaka. Już na początku tego seta Irańczycy zdominowali spotkanie, a Polacy nie potrafili poradzić sobie z błędami własnymi, przez co ani razu nie wyszli na prowadzenie. Zepsuta zagrywka Fabiana Drzyzgi zakończyła czwartą odsłonę na korzyść gospodarzy (25:16). Piąta partia to również lepsza gra gospodarzy, którzy zakończyli ją zwycięstwem (15:11), zapisując na swoim koncie dwa punkty.

Składy

Iran: Shahram Mahmoudi (18), Milad Ebadipour (12), Mojtaba Mirzajanpour (12), Seyed Mousavi (10), Adel Gholami (10), Farhad Ghaemi (5), Mir Saeid Marouf, Mehdi Mahdavi, Mohammadhassan Senobar, Mahdi Marandi (L)

Polska: Jakub Jarosz (16), Michał Kubiak (13), Rafał Buszek (13), Mateusz Bieniek (13), Piotr Nowakowski (6), Grzegorz Łomacz (2), Mateusz Mika (2), Andrzej Wrona, Fabian Drzyzga, Marcin Możdżonek, Bartosz Bednorz, Paweł Zatorski (L)