W meczu inaugurującym XIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera lepsza okazała się reprezentacja Francji, która raz po raz zachwycała swoimi zagraniami. Trójkolorowi jutro zmierzą się z Japonią.

I set:

Zablokowany Mirzajanpour, 0:1. Szczęśliwie kończy Rouzier, 1:2. Mirzajanpour obija ręce blokujących, 2:3. NGapeth myli się z drugiej linii, 3:3. Dotknięta siatka po stronie Iranu, 3:4. Piękna obrona Grebennikova, atak kończy niepokorny Earvin, 3:5. Nieporozumienie po stronie Persów, 4:6. Mahmoudi ze skrzydła, 6:6. Kiwka Maroufa, 7:7. Zablokowany Rouzier. Pierwsza przerwa techniczna, 8:7. Le Roux ze środka, 8:8. As serwisowy NGapetha, 10:10. Dotknięta siatka przez reprezentację Iranu, 10:12. NGapeth pięknie w sam narożnik boiska, 13:14. Rouzier myli się w ataku, 15:14. Skuteczny blok Mousaviego. Druga przerwa techniczna, 16:14. Przekroczenie linii zagrywki przez Mousaviego, 17:16. Gholami ze środki, 18:16. Rouzier potężnie po skosie, 18:17. Zepsuta zagrywka Irańczyka, 19:19. NGapeth zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki, 19:20. O czas dla swojego zespołu prosi Slobodan Kovac. Mirzajanpour wybija po rękach, 20:20. Mahmoudi z prawej strony, 21:22. Rouzier psuje zagrywkę, 22:23. punktowy bloku Francuzów, 22:25.

II set:

Błąd odbicia po stronie Iranu, 0:1. Mirzajanpour wybija po rękach, 2:1. Le Roux ze środka, 2:2. Podwójny blok na Rouzierze, 5:4. Mousavi ze środka, 6:5. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobywa Le Goff, 7:7. Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu Les Bleus, 7:8. Mahmoudi w aut, 8:10. Le Roux z krótkiej, 9:11. Atak w antenkę Mahmoudiego, 9:12. Rouzier po palcach, 10:13. Mirzajanpour psuje zagrywkę, 11:14. Irańczycy doprowadzili do wyrównania po dobrych zagrywkach Maroufa, 15:15. Druga przerwa techniczna przy minimalnym prowadzeniu Trójkolorowych, 15:16. Le Roux ze środka, 15:17. NGapeth psuje zagrywkę, 17:18. Rouzier z prawej strony, 19:20. O czas prosi Slobodana Kovaca. Mahdavi melduje się na boisku, 20:22. A w reprezentacji Francji widzimy Lyneela. O drugi czas przy stanie 22:24 prosi szkoleniowiec Iranu. Skutecznie ze środka Persowie, 23:24. NGapeth kończy seta, 23:25.

III set:

W trzeciej partii Mory Sidibe melduje się na boisku, podobnie jak Lyneel. Zepsuta zagrywka po stronie Francuzów, 1:0. Mousavi zdobywa punkt, 3:2. Sidibe zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki, 3:5. Kiwka Lyneela, 4:6.Piłka niesiona odgwizdana Mousaviemu, 5:7. Pojedynczy blok NGapetha. Pierwsza przerwa techniczna, 5:8. Ebadipour ze skrzydła, 6:8. Pojedynczy blok Le Rouxa, 6:10. Punktowy blok Persów, 8:11. Lafitte pojawia się na boisku. O czas prosi Slobodan Kovac. Dotknięcie siatki przez Francuzów, 9:13. Sidibe blok-aut, 10:14. Zerwany atak Irańczyka, 11:15. Zablokowany NGapeth, 12:15. Druga przerwa techniczna, 13:16. Druga przerwa techniczna, 13:16. NGapeth ze skrzydła, 15:18. Z drugiej linii niezawodny Earvin, 17:20. Sidibe ze skrzydła, 18:21. Na boisku pojawia się Aguenier. NGapeth w swoim stylu, 20:23. Dotknięta siatka przez Sidibe, 21:23. Le Roux ze środka, 22:24. O drugi czas prosi szkoleniowiec Iranu. Przekroczona linia dziwiątego metra przez zawodnika z Iranu, 23:25.

Iran: Mahmoudi, Ebadipour, Marouf, Mousavi, Gholami, Mirzajanpour, Marandi (l) oraz Mahdavi, Ghaemi

Francja: Rouzier, Jaumel, NGapeth, Le Roux, Le Goff, Marechal, Grebennikov (l) oraz Lyneel, Sidibe, Lafitte, Aguenier