Wczoraj w drugim półfinałowym meczu reprezentacja Francji uległa w czterech setach ekipie Canarinhos i tym samym dzisiaj będzie walczyć o brązowy medal Ligi Światowej z Włochami. Zapis konferencji prasowej znajduje się poniżej.

Antonin Rouzier, atakujący reprezentacji Francji:

Mecz z Brazylią był dla nas bardzo trudny. Wygrał zespół lepszy. My nie byliśmy gotowi na twardą walkę do jakiej dochodziło w trakcie tego półfinału.

Bruno Rezende, kapitan reprezentacji Brazylii:

Myślę, że było to niesamowite spotkanie, na pewno świetne widowisko dla kibiców. Francja jest jednym z najlepszych zespołów na świecie. Nie jest łatwo grać przeciwko drużynie, która ma tak znakomitą zagrywkę.

Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji:

Muszę przyznać, że to był rzeczywiście niesamowity mecz. W pierwszym secie straciliśmy kontrolę nad przebiegiem gry. Zaczęliśmy dobrze zagrywać dopiero od momentu wejścia Lyneela. W kluczowych momentach górą była jednak Brazylia, a o końcówkach setów decydowały detale. Dziś otrzymaliśmy ważną lekcję. Jutro zagramy z Włochami o brązowy medal. Jestem dumny ze swojej drużyny.

Bernardo Rezende, trener reprezentacji Brazylii:

Gra z Francją jest zawsze wielkim wyzwaniem. Zespół ten w ciągu ostatnich trzech lat zrobił ogromne postępy. Jestem dumny ze swojej drużyny, szczególnie z tego jak zachowywała się w trudnych momentach dzisiejszego spotkania. Podejmowanie walki w sytuacji, gdy przegrywaliśmy było największą wartością tego spotkania.Mecz zakończył się wynikiem 3:1, ale czujemy się tak jakbyśmy rozegrali ciężkiego tie-breaka.