Reprezentacja Włoch w czterech setach pokonała dzisiaj drużynę Stanów Zjednoczonych. Zapis konferencji prasowej znajduje się poniżej.

David Lee, kapitan reprezentacji USA:

Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. Nie będę ukrywał, jesteśmy bardzo rozczarowani tą porażką. Pierwszego seta zaczęliśmy naprawdę źle. Wydaje mi się, że mieliśmy swoje szanse, aby wygrać zarówno drugą jak i czwartą partię. Niestety, popełniliśmy zbyt dużo błędów własnych. Teraz czeka nas trudny mecz z Brazylią, jedną z najlepszych drużyn na świecie. Jeśli chcemy awansować do półfinału Ligi Światowej musimy wygrać 3:0 lub 3:1.

Emanuele Birareli, kapitan reprezentacji Włoch:

Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że udało się nam się dzisiaj wygrać. Zagraliśmy dużo lepiej niż wczoraj przeciwko reprezentacji Brazylii. Na boisku byliśmy bardziej energiczni, cieszyliśmy się z każdego zdobytego punktu. Byliśmy bardziej pozytywnie nastawieni do tego spotkania. Widać było, że chcemy wygrać.

John Speraw, trener reprezentacji USA:

Jesteśmy rozczarowany tym, co pokazaliśmy dzisiaj na parkiecie. Spodziewałem się, że Włosi zagrają lepiej niż w Rzymie, kiedy mieliśmy okazję rozgrywać mecz przeciwko sobie. Nasza drużyna wyglądała tak, jakby nie grała przez kilka tygodni. Przy świetnym ataku Zajcewa i Juantoreny nie byliśmy w stanie wiele zrobić. Dodatkowo, popełniliśmy za dużo błędów własnych, oddając za darmo punktu rywalom. Teraz znaleźliśmy się w trudnej sytuacji.

Gianlorenzo Blengini, trener reprezentacji Włoch:

Jesteśmy zadowoleni z wyniku, ponieważ to dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Zagraliśmy znacznie lepiej niż w środę przeciwko Brazylii. Podobało mi się nastawienie mojej drużyny. Lepiej zaprezentowaliśmy się w polu serwisowym i ataku. Oczywiście nie wszystko funkcjonowało tak jak należy, ale widać znaczną poprawę w naszej grze. Ponadto świetnie spisywaliśmy się w kontrataku. Nie zmienia to jednak faktu, że musimy jeszcze popracować nad niektórymi elementami.