W piątek Włosi rozegrali bardzo męczące spotkanie z Niemcami, jednak dzień przerwy pomógł im w regeneracji swoich sił i bardzo szybko i pewnie odnieśli zwycięstwo nad drużyną Słowacji 3:0.

Włosi po piątkowym przegranym meczu z Niemcami świetnie otworzyli spotkanie ze Słowacją, ustanawiając swoje prowadzenie na 6:0 i prowadząc 8:2 na pierwszej przerwie technicznej. Włosi byli lepsi od Słowaków w każdym elemencie, zwłaszcza w zagrywce, z którą duży problem miała reprezentacja Słowacji (14:5). Drużyna z półwyspu Apenińskiego stopniowo powiększała swoją przewagę, która wynosiła już nawet dziesięć oczek (17:7). Dominacja Włochów była ogromna w dodatku poświęcenie, z którym zawodnicy pracowali w obronie było godne podziwu, dlatego szybko i pewnie ta partia skończyła się 25:14 dla Włochów.

Druga odsłona tego spotkania rozpoczęła się inaczej niż poprzednia, tym razem Słowacy nie dali Włochom odskoczyć aż na sześć oczek (4:3). Słowacy niesieni niesamowitym dopingiem od publiczności zaczęli grać coraz lepiej, wyrównując wynik na 9:9 a chwilę później po znakomitym serwisie Luxa objęli prowadzenie 11:9. Włoscy zawodnicy jednak bardzo szybko wyrównali wynik i następne akcje toczyły się punkt za punkt. Włosi jednak bardzo szybko ponownie wyszli na prowadzenie, tym razem czteropunktowe (19:14). Dobra passa w grze Słowaków została przerwana i Włosi nie pozwolili wyrwać sobie prowadzenia w tym secie i pewnie wygrali 25:19.

Trzeci set rozpoczął się podobnie jak poprzedni, od wyrównanej gry punkt za punkt (4:4), która trwała znacznie dłużej niż w drugim secie tego meczu (11:11). Zdecydowanie znacząca była dużo lepsza zagrywka drużyny Słowacji oraz lepsza postawa w obronie. Włosi jednak już przed drugą przerwą techniczną objęli dwupunktowe prowadzenie (15:13) i na drugą przerwę techniczną zeszli prowadząc 16:14. Mimo wspaniałego dopingu od kibiców zgromadzonych w Hali Azoty w Szczecinie reprezentacja Słowaków nie umiała zniwelować przewagi włoskiego zespołu (20:16). Włosi byli nie do zatrzymania dla Słowaków i nie dali sobie wyrwać prowadzenia i wygrali tego seta 25:20, oraz cały mecz 3:0.

Włochy – Słowacja 3:0 (25:14, 25:19, 25:20)

Włochy: Luigi Randazzo, Luca Vettori, Luca Spirito, Simone Giannelli, Fabio Balaso, Daniele Mazzone, Filippo Lanza, Simone Buti, Massimo Colaci, Matteo Piano, Oleg Antonov, Iacopo Botto, Giulio Sabbi, Fabio Ricci

Słowacja: Milan Bencz, Emanuel Kohut, Peter Ondrovic, Matej Kubs, Daniel Koncal, Peter Mlynarcik, Marcel Lux, Martin Turis, Matej Patak, Stefan Chrtiansky