Grecja odbudowała się i zapewniła sobie zwycięstwo 3:2 ze Słowacją w grupie G Ligi Światowej 2015.

fivb.org

Drikos Sotirios, trener Grecji:

Jesteśmy usatysfakcjonowani naszą grą w Tepic. To było wspaniałe doświadczenie dla kibiców i dla nas. Dobrze zaczęliśmy, ale straciliśmy koncentrację, co zmusiło nas do zmian, które doprowadziło do tie-breaka. Oba zespoły były bardzo zmęczone i to był trudny mecz.

Menelaos Kokkinakis, kapitan Grecji:

W pierwszych dwóch setach popełniliśmy zbyt wiele niewymuszonych błędów, zanim odnaleźliśmy swoją grę i zakończyliśmy mecz zwycięstwem. Wciąż wiele pracy przed nami i rzeczy do poprawienia. Chciałem podziękować naszym kibicom, ponieważ podążali na nami i z radością będą nas wspierać, kiedy Liga Światowa w kolejny weekend zawita do Grecji.

Flavio Gulinelli, trener Słowacji:

Moi zawodnicy potrzebują więcej determinacji.. To drugi mecz, który przegrywamy prowadząc 2:0. Nie chcę umniejszać wysiłków Grecji i ich zwycięstwa, ale jesteśmy odpowiedzialni za tę porażkę.

Michal Masny, kapitan Słowacji:

Naszym planem było zakończyć mecz w trzech lub czterech setach. Nie jest możliwe utrzymać ten sam rytm gry przez całe spotkanie. Dalej będziemy trenować i pracować z większą intensywnością, aby poprawić nasze błędy.