LOTOS Trefl Gdańsk zaliczył udany debiut w rozgrywkach Ligi Mistrzów, pokonując Vojvodinę NS Seme Nowy Sad, bez straty seta.

I set:

Pierwszy punkt LOTOSU Trefla Gdańsk zdobywa Murphy Troy, 1:0. Udana kiwka Mateusza Miki, 4:0. O czas prosi szkoleniowiec gości, Strahinja Kozic. Potrójny blok gdańszczan, 5:0. Zepsuta zagrywka Wojtka Grzyba, ale gratulacje za dobrą serię! 5:1! Atak w taśmę Vojvodiny, 8:2. Pierwsza przerwa techniczna. Schwarz obija ręce, 9:2. Zepsuta zagrywka rywali, 10:4. As serwisowy Gawryszewskiego, 11:4. Petrovic psuje serwis, 12:6. Troy kończy długą wymianę, 13:6. Krótka w wykonaniu Grzyba, 15:8. Vemic myli się w ataku, 16:8. Druga przerwa techniczna, 16:8. Mika blok-aut, 17:9. Minic po prostej, 18:12. Piłka rzucona przez jednego z Serbów, 19:12. Dębski zastępuje Gawryszewskiego na zagrywce. Vemic daleko w aut, 20:12. Na boisko wraca kapitan gdańszczan. Premovic za Petrovic. Zepsuta zagrywka Troya, 21:14. Schulz i Stępień na podwójną zmianę za Troya i Falaschiego. Czas dla trenera gości. Pojedynczy blok Mateusza Miki, 23:15. Simic za Stankovica. Schulz z prawego skrzydła, 24:15. Bezpośredni punkt z zagrywki Vemica, 24:17. Mika po skosie kończy seta, 25:18.

II set:

Blok-aut po ataku Vemica – 1:1.  Na potrójnym bloku punktuje Mateusz Mika – 3:2. Ponownie skutecznie ze skrzydła punktuje Mika – 4:2. Gawryszewski zatrzymany na pojedynczym bloku, 6:6. Pierwsza przerwa techniczna przy dwóch punktach przewagi gospodarzy, 8:6. Schwarz z lewego skrzydła, 9:6. Nikolic blok-aut, 9:7. Złe przyjęcie w ekipie gości, 11:7. Zepsuta zagrywka Serbów, 12:8. Mika pięknie po skosie, omijając potrójny blok, 13:8. Zepsuta zagrywka Grzyba, 14:10. Schwarz na czystej siatce z drugiej linii, 15:10. Druga przerwa techniczna po nieudanym ataku Vemica, 16:10. Nikolic obija ręce blokujących, 17:12. Zepsuta zagrywka Vemica, 18:12. Z przesuniętej krótkiej Gawryszewski, 19:13. Kamil Dębski zastępuje kapitana gdańszczan w polu zagrywki. Premovic za Minica. Błąd na siatce Petrovica, 20:14. Czas dla ekipy gości. Schulz za Marco. Początek podwójnej zmiany. Premovic po skosie, 20:15. Stępień za Troya na dokończenie podwójnej zmiany. Schulz ze skrzydła, 23:15. Mehic za Nikolica. Premovic po bloku w aut, 24:16. Radovic melduje się na boisku za Petrovica. Grzyb ze środka, 25:15.

III set:

Mika po ciasnym skosie, 1:0. Ze środka Petrovic, 1:1. Falaschi zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki, 3:1. Troy z lewej strony, 4:2. Minic nad blokiem, 6:4. Mika zatrzymany przez podwójny blok, 7:5. Troy po skosie. Pierwsza przerwa techniczna 8:5. Zepsuta zagrywka Nikolica, 9:6. Długa akcja zakończyła piekielnym atakiem Miki, 11:7. O czas prosi Strahinja Kozic. Z przechodzącej Vemic, 11:9. Troy nad potrójnym blokiem, 12:10. Schwarz z lewej strony, 13:11. Nikolic myli się w ataku, 14:12. Minic po prostej ale w aut, 16:13. Druga przerwa techniczna. Mika po skosie, 17:14. Złe przyjęcie Serbów po zagrywce Grzyba, 18:14. Czas dla trenera Vojvodiny. Vemic wykorzystuje ręce blokujących, 19:17. Troy posyła piłkę w aut, 19:18. Ratajczak za Gawryszewskiego. Troy skutecznie po skosie, 22:18. Autowy atak Serbów, 24:19. Schwarz z przechodzącej, 25:19.

LOTOS Trefl Gdańsk: Grzyb, Gacek (l), Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika oraz Dębski, Schulz, Stępień, Ratajczak

Vojvodiny NS Seme Nowy Sad: Nikolic, Stankovic, Petrovic, Vemic, Jovanovic, Pekovic (l), Minic oraz Premovic, Simic, Mehic, Radovic