Ligi Zagraniczne

Serie A: Najdłuższy mecz w historii, Perugia wciąż niepokonana

Zakończyła się siódma już kolejka Serie A. Byliśmy w niej świadkami najdłuższego meczu w historii ligi. Ponadto, kolejne zwycięstwo odniosła Sir Safety Conad Perugia. Co jeszcze wydarzyło się na włoskich parkietach? Siódmą kolejkę otworzyło spotkanie beniaminka, BCC Castellana Grotte z Wixo LPR Piacenza. Faworytami tej potyczki byli goście, którzy nie zawiedli swoich kibiców i pokonali

[ Read More ]

Ligue AM: 5. kolejka pod znakiem niespodzianek

5. kolejka francuskiej Ligue AM przyniosła kilka zaskakujących wyników. Podziałem punktów zakończyły się starcia Montpellier – Nice, Arago de Sète – Tours oraz Nantes Rezé – Ajaccio. Stade Poitevin nadspodziewanie łatwo uporało się z Paris Volley (3:0). Potknięcie Montpellier wykorzystało Chaumont, które objęło prowadzenie w tabeli Ligue AM.

Ligue AM: Hit kolejki dla Chaumont VB 52

W zdecydowanie najciekawszym spotkaniu 4. kolejki Ligue AM obecny mistrz kraju, Chaumont VB 52, pokonał Montpellier VUC 3:2. Mimo porażki Montpellier pozostaje liderem. Spacer’s Toulouse wreszcie się przełamało i odniosło pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Siatkarze z Tuluzy w pięciu setach ograli Paris Volley. Jedyną ekipą bez wygranej pozostaje Rennes Volley 35, które tym razem

Serie A: Sensacja w Latinie, Azimut Modena wciąż liderem

Czwarta kolejka Serie A przeszła już do historii. Stałnęła ona zwłaszcza pod znakiem sensacyjnego zwycięstwa Taiwan Excellence Latina z mistrzem Włoch. Sprawdźcie, co poza tym spotkaniem działo się na parkietach włoskiej ekstraklasy. Czwartą już kolejkę włoskiej Serie A zainaugurowało sobotnie spotkanie w Trydencie, gdzie Diatec Trentino podejmowało beniaminka, BCC Castellana Grotte. Gospodarze do tego meczu

Ligue AM: Le Classique dla Paris Volley, Montpellier na fotelu lidera

W zdecydowanie najciekawszym starciu 3. kolejki francuskiej Ligue AM Paris Volley pokonało przed własną publicznością Tours VB 3:1. Triumf nad utytułowanym rywalem nie pozwolił jednak podopiecznym Doriana Rougeyrona na objęcie prowadzenia w tabeli. Liderem są siatkarze Montpellier VUC, którzy w czterech setach rozprawili się ze Spacer’s Toulouse. To już trzecia porażka wicemistrzów kraju w tym

Serie A: Modena wraca na fotel lidera, druga porażka Diatec Trentino

Po trzeciej kolejce na szczycie tabeli znowu możemy zobaczyć drużynę z Modeny. Liderzy pewnie pokonali Gi Group Monzę 3:0. Taki sam wynik uzyskała Sir Safety Perugia, która pokonała Wixo LPR Piacenzę. Niespodziewanie wicemistrzowie Italii ponieśli drugą porażkę w tegorocznej edycji – tym razem zostali pokonani w trzech setach przez Bunge Ravennę.

Serie A: Zmiana lidera, pierwsze zwycięstwo zespołu Miłosza Hebdy

Po drugiej kolejce we włoskiej Serie A na czele tabeli znajduje się Sir Safety Conad Perugia, która pewnie pokonała zespół z Werony. Druga runda spotkań nie została jednak dokończona – na inny termin został przełożony mecz, który miał odbyć się w Eurosuole Forum, czyli starcie mistrzów Italii z Bunge Ravenną.

Ligue AM: Tours nowym liderem, mistrz kraju pokonany

2. kolejka Ligue AM przyniosła zmianę lidera. Obecnie na czele ligi francuskiej znajduje się Tours VB, które bez problemu ograło Nice VB 3:0. Tuż za plecami TVB czają się zawodnicy Montpellier (3:0 z Rennes). W najciekawszym meczu kolejki Paris Volley po tie-breaku pokonało mistrza kraju – Chaumont VB 52. Jedynymi drużynami bez punktu pozostają Rennes