Ligi Zagraniczne

Ivan Zaytsev nie zagra na Mistrzostwach Europy z powodu…butów?

Reprezentacja Włoch przebywa właśnie na zgrupowaniu w miejscowości Cavalese i przygotowuje się do Mistrzostw Europy, które w przyszłym miesiącu odbędą się w Polsce. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że dziś zgrupowanie opuścił…Ivan Zaytsev, z wydawałoby się, błachego powodu. 

[ Read More ]

Transfery: Bartłomiej Bołądź w VfB Friedrichshafen!

Bartłomiej Bołądź będzie kontynuował swoją karierę w Niemczech. 22-letni atakujący, który przez ostatnie cztery sezony występował w Cerrad Czarnych Radom, został siatkarzem znanego VfB Friedrichshafen.  Bartłomiej Bołądź profesjonalną karierę rozpoczął w 2013 roku, po ukończeniu nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Podpisał wówczas  kontrakt z Cerrad Czarnymi Radom, w barwach których zadebiutował w PlusLidze.

[ Read More ]

Transfery: Fabian Drzyzga w Olympiakosie Pireus!

Fabian Drzyzga w końcu znalazł nowy klub. Wczoraj 27-latek podpisał roczny kontrakt z wicemistrzem Grecji, Olympiakosem Pireus.  Rozwiązała się jedna z większych zagadek tego okienka transferowego, związana z nowym klubem Fabiana Drzyzgi. 27-latek był łączony z włoskim Gi Group Monza czy tureckim Ziraatem Bankasi Ankara, ale ostatecznie zdecydował się na Olympiakos Pireus. Olympiakos w poprzednim

[ Read More ]

FIVB planuje kolejne, kontrowersyjne zmiany

Nie tak dawno FIVB poinformowało o zmianach w przepisach, które mają uatrakcyjnić spotkania. Władze światowej siatkówki zaproponowały kilka nowych zasad, które testowane będą podczas mistrzostw świata U23. Na tym jednak nie koniec. Teraz działacze międzynarodowej federacji wpadli na pomysł, by wprowadzić kolejne, kontrowersyjne rozwiązania. Miesiąc temu na kongresie w Szwajcarii, władze FIVB postanowiły wprowadzić zmiany

[ Read More ]

Transfery: Miłosz Hebda zagra w Serie A

Wiemy już, gdzie w następnym sezonie będzie występował Miłosz Hebda. 26-letni przyjmujący, którego ostatnim klubem był LOTOS Trefl Gdańsk, zasili szeregi beniaminka włoskiej Serie A, New Mater Volley. Miłosz Hebda przez ostatnie dwa sezony bronił braw LOTOSU Trefla Gdańsk. W ekipie z Trójmiasta 26-latek zazwyczaj pełnił jednak rolę rezerwowego, a klub po zakończeniu minionych rozgrywek

[ Read More ]

Twitter: Te osoby warto obserwować!

Specjalnie dla was – kibiców, stworzyliśmy zestawienie kont osób związanych z siatkówką, które warto obserwować na twitterze. Dlaczego? Ponieważ właśnie na tym portalu swobodnie wypowiadają się dziennikarze, działacze, trenerzy, sztaby szkoleniowe, siatkarze i siatkarki. Ich błyskotliwe myśli potrafią rozbawić do łez, a anegdotki skutecznie zaciekawić. 

[ Read More ]

FIVB wprowadzi nowe, kontrowersyjne zasady?

FIVB po raz kolejny chce wprowadzić zmiany w regulaminie. Jak wiadomo, nie zawsze wychodzą one na dobre. Tym razem władze Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej nowe zasady przetestują podczas Mistrzostw Świata U-23 w Słowenii i Egipcie. Czy będą one korzystne? Mamy pewne wątpliwości. 

[ Read More ]

Transfery: Nicolas Uriarte w Sadzie Cruzeiro!

Nicolas Uriarte oficjalnie został siatkarzem Sady Cruzeiro. Był zawodnik PGE Skry Bełchatów w ekipie pięciokrotnego mistrza Brazylii zastąpi jedną z legend tego klubu, Williama.  Nicolas Uriarte po zakończeniu ubiegłego sezonu opuścił szeregi PGE Skry Bełchatów. Po jego odejściu wydawało się, że najprawdopodobniej trafi do włoskiego Gi Group Monza, którego stery objął były szkoleniowiec żółto-czarnych, Miguel Falasca.

[ Read More ]