Ligi Polskie

PlusLiga: Znamy system rozgrywek w sezonie 2017/2018

Rozwiały się już wszelkie wątpliwości dotyczącego formuły rozgrywek PlusLigi w sezonie 2017/2018. Rada Nadzorcza PLPS S.A. podjęła uchwałę o składzie oraz systemie ligi, wedle którego toczyć się będzie walka o mistrzostwo Polski. W czwartek w Uniejowie odbyło się spotkanie prezesów klubów PlusLigi. Główne tematy, na które rozmawiano, to kształt rozgrywek w przyszłym sezonie, a także

[ Read More ]

FIVB planuje kolejne, kontrowersyjne zmiany

Nie tak dawno FIVB poinformowało o zmianach w przepisach, które mają uatrakcyjnić spotkania. Władze światowej siatkówki zaproponowały kilka nowych zasad, które testowane będą podczas mistrzostw świata U23. Na tym jednak nie koniec. Teraz działacze międzynarodowej federacji wpadli na pomysł, by wprowadzić kolejne, kontrowersyjne rozwiązania. Miesiąc temu na kongresie w Szwajcarii, władze FIVB postanowiły wprowadzić zmiany

[ Read More ]

PlusLiga: Kolejne zmiany w zespole Aluron Virtu

Mistrz I Ligi, a wkrótce nowa drużyna w PlusLidze dokonuje kolejnych zmian. Aby móc utrzymać się w lidze, a także powalczyć przynajmniej o miejsce w pierwszej dziesiątce, Aluron Virtu gruntownie przebudowuje zespół, który w nadchodzącym sezonie poprowadzi Włoch – Emanuele Zanini. 

[ Read More ]

Transfery: HIT! Grzegorz Bociek zasili drużynę Aluron Virtu!

Karuzela transferowa trwa w najlepsze. Aluron Virtu Warta Zawiercie solidnie zbroi się przed rozpoczęciem pierwszego sezonu w PlusLidze. Klub zaczął zmiany od sztabu szkoleniowego, a następnie rozstał się z sześcioma zawodnikami. Teraz poinformował o zakontraktowaniu klasowego atakującego!

[ Read More ]

PlusLiga: Aluron Virtu rozstaje się z szóstką siatkarzy

Aluron Virtu Warta Zawiercie zaczęła się zbroić na swój debiutancki sezon w PlusLidze. Zmiany kadrowe klub rozpoczął od ławki trenerskiej, zatrudniając na stanowisko pierwszego szkoleniowca Włocha – Emanuela Zaniniego. Teraz nadszedł czas, by pożegnać się z kilkoma zawodnikami.

[ Read More ]

Twitter: Te osoby warto obserwować!

Specjalnie dla was – kibiców, stworzyliśmy zestawienie kont osób związanych z siatkówką, które warto obserwować na twitterze. Dlaczego? Ponieważ właśnie na tym portalu swobodnie wypowiadają się dziennikarze, działacze, trenerzy, sztaby szkoleniowe, siatkarze i siatkarki. Ich błyskotliwe myśli potrafią rozbawić do łez, a anegdotki skutecznie zaciekawić. 

[ Read More ]

Transfery: Espadon pozyskał dwóch młodzieżowców

Marcin Jaskuła i Adrian Kacperkiewicz są nowymi nabytkami Espadonu Szczecin. Dla dwóch 19-letnich siatkarzy będzie to debiutancki sezon w PlusLidze.  Marcin Jaskuła to młodzieżowy reprezentant Polski, grający na pozycji libero. Jest wicemistrzem naszego kraju w kategorii kadetów (2015), a także juniorów (2017). Kilka dni temu wraz z kadrą narodową wywalczył w Berlinie awans na mistrzostwa

[ Read More ]

Transfery: Mistrz I Ligi zagra w BBTS-ie!

BBTS Bielsko-Biała zakontraktowała nowego – starego rozgrywającego. Jarosław Macionczyk występował już w barwach BBTS-u, a do drużyny wraca z większym bagażem doświadczeń i tytułem mistrza I Ligi. 

[ Read More ]

Transfery: Kapitan zostaje w drużynie MKS-u Będzin

Artur Ratajczak przedłużył kontrakt z MKS-em Będzin i wciąż pozostanie jego kapitanem. Środkowy przyszedł do Będzina na zasadzie rocznego wypożyczenia z Lotosu Trefla Gdańsk, jednak postanowił zostać w nim na dłużej. Na nowe nazwiska w drużynie MKS-u trzeba jeszcze poczekać.

[ Read More ]