Ligi Polskie

PlusLiga: Komunikat Aluron Virtu dotyczący barażu i warunków licencyjnych

Aluron Virtu Warta Zawiercie już za dwa dni zmierzy się z ostatnim zespołem PlusLigi, a więc AZS-em Częstochowa w barażach, które zadecydują o tym, kto w przyszłym sezonie będzie występował w siatkarskiej ekstraklasie, a komu pozostanie walka na jej zapleczu. W związku ze spekulacjami na temat czy te spotkania w ogóle się odbędą, klub wystosował

[ Read More ]

PlusLiga: Baraże? A co z transmisją?

Aluron Virtu Warta Zawiercie pierwszy raz w historii klubu wywalczył mistrzostwo I Ligi. W zeszłym sezonie znalazł się w połowie stawki, zajmując 6 miejsce. Teraz drużyna Dominika Kwapisiewicza zawalczy o kolejny cel – awans do PlusLigi. Na jej drodze stanie AZS Częstochowa, która od sezonu 2012/2013 spisuje się coraz gorzej.

[ Read More ]

PlusLiga: Kapitan opuszcza pokład gdańskiego statku

Lotos Trefl Gdańsk nie przedłużył kontraktu z Dimą Paszyckim, a Piotr Gacek zakończył karierę sportową.  Tym razem pokład opuszcza kapitan tego statku – Bartosz Gawryszewski. Środkowy w Gdańsku występował od 2012 roku, razem ze swoją drużyną sięgnął po Superpuchar Polski, Puchar Polski oraz wicemistrzostwo Polski.

[ Read More ]

PlusLiga: Baraże o być, albo nie być. Poznaj terminarz!

Dziś dowiedzieliśmy się, z kim Mistrz I Ligi, a więc Aluron Virtu Warta Zawiercie zmierzy się w barażach o awans do PlusLigi. Po pierwszym spotkaniu playout, bliżej ostatniego miejsca w końcowej klasyfikacji była Łuczniczka Bydgoszcz, która przegrała 2:3 z AZS-em Częstochowa. W takiej sytuacji bydgoszczanie musieli wygrać drugie spotkanie za trzy punkty, by móc utrzymać

[ Read More ]

PlusLiga: Bydgoszczanie pokonali częstochowian!

W drugim pojedynku o 15. miejsce zwyciężyła Łuczniczka Bydgoszcz. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Bartosz Filipiak. Częstochowianie mimo zwycięstwa w pierwszym meczu zakończą sezon na ostatnim miejscu i będą musieli walczyć o pozostanie w lidze. Ich przeciwnikiem będzie Aluron Virtu Warta Zawiercie.

[ Read More ]

PlusLiga: Bełchatowianie bez szans w starciu z ZAKSĄ!

Mistrzowie Polski pewnie pokonali bełchatowian w pierwszym meczu finałowym. Kędzierzynianie nie dali gospodarzom szans na wygranie żadnego seta. Najlepszym zawodnikiem meczu uznano Dawida Konarskiego, który zdobył dla swojego zespołu 27 punktów. Kolejny mecz finałowy w niedzielę o godzinie 20:30 w Kędzierzynie – Koźlu.

[ Read More ]

Aluron Virtu Warta Zawiercie zwycięzcą I Ligi!

Finał I Ligi był niemałym maratonem dla Aluron Virtu Warty Zawiercie oraz MKS-u Ślepsk Suwałki. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było aż pięciu spotkań! Obie drużyny przez cały sezon toczyły równą walkę w lidze, co skończyło się pierwszym miejscem ex aequo po fazie zasadniczej. Jednak przewaga zwycięstw sprawiła, że to Ślepsk Suwałki zajął pierwszą lokatę. 

[ Read More ]