Liga Światowa 2015

LŚ 2017: Finał Ligi Światowej na piłkarskiej murawie

Lozanna, Szwajcaria. Legenda brazylijskiej siatkówki, ówczesny Przewodniczący Komisji Zawodniczej, Gilberto Amauri de Godoy Filho potocznie nazywany Gibą, nie może doczekać się siatkarskich wydarzeń, które już niedługo odbędą się w jego ojczyźnie. Na początku tygodnia Arena da Baixada w Kurytybie został ogłoszona miejscem Finału Ligi Światowej 2017. Jest to stadion, który może pomieścić 43.000 widzów. Był

[ Read More ]

Znamy gospodarza Final Six Ligi Światowej!

Dziś poznaliśmy gospodarza Final Six Ligi Światowej 2017. Turniej finałowy odbędzie się w Brazylii w dniach 4-8 lipca i rozegrany zostanie…na stadionie piłkarskim w Kurytybie! To już drugi raz, gdy główny turniej FIVB rozegrany zostanie na stadionie. Po wielkim sukcesie, który odniósł mecz otwarcia mistrzostw świata 2014 na warszawskim Stadionie Narodowym, przyszła kolej na Final

The Best House Manager przedstawia… #4

Tydzień temu mieliśmy okazję poznać jedną z najciekawszych siatkarskich tajemnic. Dzisiaj natomiast dowiemy się, kto jest największym „rozrabiaką” w rodzinie Grzybków. Kasia zdradzi nam również, ile trwała najdłuższa podróż Wojtka między dwoma spotkaniami w Lidze Światowej i gdzie na obiad swoich siatkarzy zabrał Raul Lozano. Możecie obstawiać! Ciekawe, czy ktoś zdoła znaleźć poprawną odpowiedź. Miłej

Final Six 2016: Klasyfikacja końcowa

Tegoroczna edycja Ligi Światowej właśnie dobiegła końca. Złoty medal wywalczyli Serbowie, srebrny Brazylijczycy a brązowy Francuzi. Poniżej przedstawiamy końcową klasyfikację po turnieju Final Six w Krakowie. Szczegółowe wyniki Final Six 2016: 13 lipca, środa Brazylia – Włochy 3:0 (25:18, 25:20, 25:19) Polska – Francja 3:2 (21:25, 17:25, 25:17, 28:26, 15:12) 14 lipca, czwartek USA –

Final Six 2016: Nagrody indywidualne

W zakończonym właśnie finale Ligi Światowej wygrała reprezentacja Serbii, która pokonała Brazylię. Poniżej prezentujemy zawodników, którzy zdobyli nagrody indywidualne. Pierwszy najlepszy skrzydłowy: Marko Ivović (Serbia) Drugi najlepszy skrzydłowy: Antonin Rouzier (Francja) Pierwszy najlepszy środkowy: Mauricio Souza (Brazylia) Drugi najlepszy środkowy: Srećko Lisinac (Serbia) Najlepszy libero: Jenia Grebennikov (Francja) Najlepszy rozgrywający: Simone Giannelli (Włochy) Najlepszy atakujący:

Final Six 2016: Złota Serbia!

W tegorocznej edycji Ligi  Światowej zwyciężyła reprezentacja Serbii, która w finale bez straty seta pokonała Brazylię i tym samym może cieszyć się ze złota. Serbia – Brazylia 3: 0 (25:22, 25:22, 25:21) Składy zespołów: Serbia: Jovović, Luburić, Podrascanin, Lisinac, Kovacević, Ivović, Majstorović (L) oraz Nikić, Brazylia: Bruno, Wallace, Souza, Lucas, Lucarelli, Mauricio, Tiago (L) oraz

Final Six 2016: Benjamin Toniutti: Nie ma znaczenia o jaki medal walczysz, zawsze chcesz wygrać!

W małym finale tegorocznej edycji Ligi Światowej Francja pokonała reprezentację Włoch bez straty seta. Zapis konferencji prasowej znajduje się poniżej. Emanuele Birarelli, kapitan reprezentacji Włoch: Jesteśmy zawiedzeni. To był trudny mecz dla obu drużyn, ale to Francja ostatecznie zwyciężyła. Uważam, że powinniśmy zagrać dzisiaj lepiej. Francja jest bardzo dobrym zespołem. Charakteryzują się fantastyczną grą w

Final Six 2016: Francja z brązem!

W małym finale Ligi Światowej Francja bez straty seta pokonała reprezentację Italii i tym samym kończy swój udział w Lidze Światowej na trzecim miejscu. Francja – Włochy 3:0 (25:23, 25:21, 25:20) Składy zespołów: Francja: Pujol, Rouzier, Le Roux, Le Goff, Marechal, NGapeth, Grebennikov (L) oraz Lyneel Włochy: Giannelli, Zaytsev, Juantorena, Piano, Birarelli, Lanza, Colaci (L)