Liga Mistrzów

LM: Polskie drużyny poznały swoich rywali w fazie kwalifikacyjnej!

Znamy już rywali z jakimi polskie drużyny będą walczyć o udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów oraz Ligi Mistrzyń. Dotyczy to drużyn, które w poprzednim sezonie zajęły trzecie miejsce, a więc w przypadku mężczyzn – Jastrzębski Węgiel, a w przypadku kobiet – Developres SkyRes Rzeszów. Złoci oraz srebrni medaliści mają zapewniony udział w fazie grupowej. A

[ Read More ]

Liga Mistrzów 2017: Nagrody indywidualne

Niedługo po zakończeniu meczu finałowego Champions League odbyła się uroczysta dekoracja najlepszych drużyn i siatkarzy. Sprawdźcie, jacy zawodnicy trafili do „wymarzonego zespołu” turnieju finałowego Ligi Mistrzów. Dream Team Final Four Ligi Mistrzów 2017: Rozgrywający: Luciano De Cecco (Sir Sicoma Colussi Perugia) Przyjmujący: Ivan Zaytsev (Sir Sicoma Colussi Perugia), Wilfredo Leon (Zenit Kazań) Atakujący: Aleksandar Atanasijevic (Sir Sicoma Colussi Perugia) Środkowi: Artem Volvich

LM [m]: Zenit znowu broni tytułu!

Zenit Kazań po raz trzeci z rzędu wygrywa Ligę Mistrzów! Podopieczni Władimira Alekny pokonali w wielkim finale gospodarza turnieju Final Four, Sir Sicoma Colussi Perugia. Włoska ekipa próbowała postawić się mistrzom Rosji, ale wyrównaną walkę oglądaliśmy jedynie w drugiej partii. W pozostałych starciach wyraźnie dominował zespół z Kazania, który znów sięgnął po tytuł najlepszej klubowej drużyny

LM [m]: Emocje w „małym finale”

W meczu o trzecie miejsce zawodnicy Cucine Lube CIVITANOVA pokonali BERLIN Recycling Volleys w czterech setach i tym samym zdobyli brązowy medal w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

LM [m]: Perugia awansuje po wielkiej wojnie!

Co za emocje w Rzymie! W drugim półfinale Champions League po niesamowitej, pięciosetowej batalii Sir Sicoma Colussi Perugia pokonała Cucine Lube Civitanova i awansowała do wielkiego finału. O zwycięstwie podopiecznych Lorenzo Bernardiego zadecydowały głównie ilość błędów rywali oraz wytrzymałość, która dała o sobie znać w tie-breaku. Zespół z Civitanovej w meczu o 3. miejsce zmierzy

LM [m]: Zenit będzie bronił złota!

Siatkarze Zenitu Kazań po raz trzeci z rzędu staną przed szansą wygrania Ligi Mistrzów. Podopieczni Władimira Alekno bezproblemowo pokonali w półfinałowym starciu Berlin Recycling Volleys i to oni zagrają w jutrzejszym finale Champions League. Berlińczycy przez pierwsze dwa sety próbowali nawiązać walkę z faworyzowanym rywalem, ale w trzeciej partii nie mieli już nic do powiedzenia i ulegli

LM [M]: Pewne zwycięstwo Cucine Lube

Cucine Lube Civitanova zameldowała się w Final Four Ligi Mistrzów. Drużyna prowadzona przez trenera Blenginiego w meczu rewanżowym fazy play – off 6 pewnie pokonała swoich krajowych rywali, Azimut Modenę.

LM [M]: PGE Skra za burtą Ligi Mistrzów

PGE Skra Bełchatów poniosła porażkę w meczu rewanżowym drugiej rundy Ligi Mistrzów. Gospodarze okazali się być lepsi od gości w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Bełchatowianie nie wykorzystali swoich szans z pierwszego seta. W drugiej partii gracze Lube kontrolowali przebieg punktów. Kolejne sety zagrały składy rezerwowe obu ekip kończąc mecz wynikiem 2:3.