W meczu o brąz tegorocznej Ligi Światowej triumfują Amerykanie. Po jednostronnym meczu pokonują reprezentacje Polski 3-0.

SET I

1:0 – Anderson zablokował Kubiaka w pierwszej akcji 1:1 – Lee w aut  2:1 – Russell mocno nabił piłkę na nasz blok przy ataku z drugiej linii 3:1 – nieudany atak Kubiaka 4:1 – Drzyzga popełnił błąd na siatce – czas dla Antigi4:2 – skuteczne uderzenie Mateusza Miki 5:2 – autowy serwis Fabiana Drzyzgi  5:3 Mika z drugiej linii  6:3 – atak Holta 6:4 – Holt  w siatkę 7:4 –  punktowy atak Lee 8:4 – Bartosz Kurek pomylił się na prawym skrzydle 8:5 – Kurek po taśmie 9:5 – kolejna akcja dla Amerykanów 10:5 – mocny serwis Russella 10:6 – Sander zatrzymany przez polski blok 11:6 – David Lee nie dał szans na środku12:6 – nieporozumienie w naszym zespole po kontrze USA 12:7 – Kurek udanie obił blok rywali 13:7 – Sander przerzucił piłkę nad blokiem 13:8 – Bieniek skończył 14:8 – Bieniek i Kurek nie powstrzymali Sandera 14:9 – Russell dotknął taśmę 14:10 – Bieniek zablokował Holta 15:10 – poprawka Holta udana 16:10 akcja zakończona blokiem na Mice 16:11 – niewielki aut Sandera przy ataku 17:11 – Kurek opadając po uderzeniu dotknął siatkę 18:11 czas dla Polski 18:12 – udało się zatrzymać Russella blokiem 19:12 – Kurek posłał piłkę w siatkę z zagrywki 19:13 – Russell zaserwował w au t20:13 – tak samo  Mateusz Mika 21:13 – Buszek zatrzymany ł21:14 – Lee z zagrywki w aut 21:15 – Konarski zdobył punkt z trudnej piłki sytuacyjnej 22:15 – Mika obronił na dziewiątym metrze 22:16 – akcja na konto Biało-Czerwonych 22:17 – Anderson przestrzelił, pięć punktów różnicy 22:18 – Sander w blok, piłka w boisku Amerykanów – czas dla USA 22:19 – błąd przekroczenia linii trzeciego metra u Russella 22:20 Anderson w aut – drugi czas dla USA23:20 – Sander przełamał niemoc zespołu 23:21 – Mateusz Mika z drugiej linii 23:22 – Christenson przełożył ręce za siatkę 24:22 – Buszek zepsuł serwis – piłka setowa dla USA 25:22 – Konarski zablokowany, Amerykanie wygrali pierwszego seta

SET II

1:0 – Sander obił ręce naszych blokujących 1:1 – Mika odpowiedział atakiem po bloku 1:2 – Russell nie obronił uderzenia Miki 2:2 – daleki aut po zagrywce Bieńka 2:3 – Anderson atakuje 3:3 – Kurek  na aut3:4 – Nowakowski udanie skończył 4:4 –  nie możemy odskoczyć USA 5:4 – Russell z kontry, Amerykanie na prowadzeniu 5:5 – Piotr Nowakowski ponownie skuteczny 6:5 – ruchomy blok, 7:5 – as Christensona 7:6 – punkt wywalczony przez Polaków 7:7 – Anderson zablokowany przez Michała Kubiaka 8:7 – autowy serwis Grzegorza Łomacza 9:7 – Mika przyjął aut przy zagrywce Christensona 9:8 – Mika udanie z drugiej linii 9:9 – Polska w kontrze, skończył Mateusz Bieniek 10:9 – krótka z tyłu i punkt Lee 10:10 – Kurek z dużą siłą 11:10 – swobodny atak Russella z drugiej linii 12:10 – Bartosz Kurek w aut 13:10 – Anderson pewnie w boisko 14:10 –  kończący atak Russella. Konarski zmienia Kurka 14:11 – Matthew Anderson myli się na skrzydle 15:11 – atak w siatkę 15:12 – Mika udanie zakończył akcję 16:12 – nie udało się wybronić, cztery punkty przewagi USA na drugiej przerwie technicznej 16:13 – Kubiak w końcu zapunktował przy pojedynczym bloku17:13 – Matthew Anderson trafił w sam narożnik 17:14 – Kubiak pod górę, po palcach rywali 17:15 – Konarski obronił 17:16 – jeszcze raz piłka do Konarskiego w kontrze i punkt – czas dla USA 18:16 – Anderson mocno i skutecznie po naszym bloku 19:16 – blok na Bieńku, nikt nie asekurował 19:17 – Lee zepsuł serwis 20:17 – bardzo dynamiczny atak Russella 20:18 – Bieniek przedarł się przez blok 21:18 – serwis Bieńka w siatkę 21:19 – Kubiak z drugiej linii 22:19 – Mika oddał punkt zagrywką 23:19 – Russell ponownie przedarł się atakiem z szóstej strefy – czas dla Stephane Antigi 24:19 – Holt wykorzystał przechodzącą – piłka setowa dla Jankesów, ale najpierw przerwa dla Polski 24:20 – Konarski wybił piłkę w aut po bloku 24:21 – As serwisowy Mateusza Miki! 24:22 – Russell ustrzelony zagrywką przez Mikę! John Speraw prosi o przerwę 24:23 – Znów as Miki 24:23 – Akcja przerwana – cztery odbicia u Polaków, ale challenge pokazał, że Amerykanie dotknęli siatki – bez punktu 25:23 – Mateusz Mika zaserwował w siatkę. USA prowadzą z Polską 2:0

SET III

0:1 – Mika po ręce Andersona1:1 – Holt swobodnie ze środka2:1 – Konarski popełnia błąd 3:1 – punkt Matthew Andersona z zagrywki 3:2 – Mika ładnie zawisł i zaatakował z drugiej linii i4:2 – Konarski zaserwował w siatkę 4:3 – Nowakowski skuteczny z przesuniętej krótkiej 5:3 – atak Russella po palcu Łomacza 5:4 – Konarski z pełną mocą i skutecznie 5:5 – znów Konarski w kontrataku i znów z punktem 6:5 – Amerykanie wygrywają akcję 6:6 – Bieniek poradził sobie z Lee na środku 6:7 – Watten bezradny po ataku Buszka 7:7 – autowa zagrywka jednego z naszych graczy 7:8 – Konarski na lewym skrzydle zapewnił punkt 8:8 – Mika w aut 9:8 – za niska wystawa do Buszka i blok Amerykanów 9:9 – David Lee nie trafił w boisko 9:10 – Konarski przez dziurę w amerykańskim bloku 9:11 – Konarski kończy teraz wszystko, czas dla Jankesów 10:11 – Russell uderzył celnie po ciasnym skosie 10:12 – Buszek wcisnął piłkę między blok, a antenkę 11:12 – Dawid Konarski pomylił się na zagrywce 12:12 – Buszek poza boisko12:13 – Sander pomylił się w polu serwisowym 13:13 – mylą się też Biało-Czerwoni 13:14 – Konarski udanie obił blok USA 14:14 – Aaron Russell źle przyjął, ale świetnie skończył atak 14:15 – Christenson i serwis w siatkę 14:16 – pojedynczy blok Konarskiego na Andersonie – prowadzimy na drugiej przerwie technicznej 15:16 – Lee na blok, piłka tuż obok linii po stronie USA 16:16 – kontra Amerykanów, Sander trafił Łomacza, 16:17 – Russel zaserwował w siatkę 17:17 – Taylor Sander skuteczny na lewym ataku 17:18 – dobry atak Mateusza Bieńka z krótkiej 17:19 – Buszek przez ręce Amerykanów 17:20 – Sander po prostej w aut, czas dla USA 17:21 – blok na Andersonie 17:22 – Sander zatrzymany przez Buszka 18:22 – Anderson przedarł się przez nasz blok 19:22 – teraz Sander zablokował Dawida Konarskiego 19:23 – Anderson zatrzymany przez potrójny blok Polaków 20:23 – Konarski zepsuł serwis 21:23 – Łomacz przegrał walkę na siatce – czas dla Antigi 22:23 – Rafał Buszek uderzył niecelnie 23:23 – Christenson zablokował Buszka, przerwa dla Polski24:23 – As serwisowy… Piłka meczowa dla USA 25:23 – Koniec meczu! Stany Zjednoczone z brązowym medalem Ligi Światowej, Polska poza podium

USA: Sander (14), Russell (10), Anderson (8), Holt (8), Lee (6), Christenson (3), Watten (libero)
Polska: Mika (11), Bieniek (7), Nowakowski (6), Kurek (3), Kubiak (3), Drzyzga, Zatorski (libero) oraz Łomacz, Buszek (6), Konarski (12), Możdżonek