Reprezentanci Polski przegrali kolejny mecz na rozgrywanych w Meksyku Mistrzostwach Świata Juniorów. Tym razem lepsi od biało-czerwonych okazali się Argentyńczycy.

Polacy źle rozpoczęli pierwszą partię, przegrywając 4:11, jednak potem rozpoczęli walkę z rywalem. Przy remisie po 24 rozpoczęła się istna wojna nerwów. Ostatecznie nasi reprezentanci przegrali tego seta do 30.

W kolejnej partii podrażnieni porażką biało-czerwoni tylko na początku seta pozwolili sobie na walkę z rywalem. W drugiej połowie tej partii podopieczni trenera Bednaruka totalnie zdominowali rywali, ostatecznie wygrywając do 16!

Trzeci set był podobny do pierwszego, jednak w tym razem od stanu 24:24 walka nie trwała już długo – mecz skończył się wynikiem 24:26 dla Argentyny

Czwarta partia również zakończyła się na korzyść naszych rywali. Polacy wyrównali przy stanie 10:10 jednak błędy własne pogrążyły naszych reprezentantów. Argentyna wygrała tego seta 20:25.

Dzięki temu zwycięstwu to siatkarze z Ameryki Południowej pozostają w grze o medale, a naszym reprezentantom pozostaje gra o miejsca 9-16…

Polska: Bartłomiej Lipiński (21), Paweł Halaba (16), Aleksander Śliwka (13), Marcin Kania (9), Marcin Komenda (3), Bartłomiej Lemański (2), Jakub Popiwczak (L) – Paweł Gryc (4), Bartłomiej Mordyl, Rafał Szymura (3), Krzysztof Bieńkowski

Trener: Jakub Bednaruk

Argentyna: Gaston Fernandez (16), Brian Melgarejo (14), Bruno Lima (14) Joaquin Gallego (11), Nicolás Lazo (9), Matias Sanchez (3), Santiago Danani (L) – Edgar Vieira (1), Ramiro Nielson Ramell, Ignacio Luengas, Gaspar Bitar, German Johansen

Trener: Alejandro Grossi