Holandia rozegrała dwa bardzo dobre sety z Finlandią, a później kibice byli świadkami wyrównanej partii trzeciej, gdzie siatkarze z północy Europy mieli trzy piłki setowe, ale ostatecznie przegrali 26:28 i całe spotkanie 0:3.

Antti Siltala, kapitan Finlandii:

Holandia była przez cały czas krok do przodu. Zarywali bardzo dobrze i niesamowicie prezentowali się w ataku. W trzecim secie mieliśmy swoje szanse na zwycięstwo i wiele pozytywnych rzeczy nam się wtedy przydarzyło.

Tuomas Sammelvuo, trener Finlandii:

Holandia zagrała bardzo dobrą siatkówkę. My mieliśmy niesamowite problemy z naszą grą. Odbudowaliśmy się i zagraliśmy dobrego trzeciego seta. Musimy pracować naprawdę ciężko i jestem pewien, że wtedy przyjdą wyniki.

Nimir Abdel-Aziz, kapitan Holandii:

W pierwszych dwóch setach zagraliśmy na naprawdę wysokim poziomie. W trzeciej partii mieliśmy swoje problemy. Jednak zachowaliśmy spokój i zagraliśmy dobrze do samego końca. Fiński przyjmujący Sivula rozegrał dobre spotkanie.

Gido Vermeulen, trener Holandii:

Zagraliśmy dobrą siatkówkę przez dwa sety. W drugim Finlandia zaczęła grać lepiej i w trzecim wciąż się poprawiała, a kibice widzieli wspaniałą grę obu zespołów. Sivula był dzisiaj świetny i zdobył wiele punktów. Nie mogę się doczekać jutrzejszego meczu.