Amerykanie stracili jednego seta w spotkaniu z gospodarzami Pucharu Świata. Po świetnej pierwszej partii w wykonaniu siatkarzy USA, Japończycy triumfowali w drugiej do 21. Kolejne sety to już jednak dominacja faworytów, mecz zakończył się wynikiem 3:1.

fivb.com

USA: Matthew ANDERSON (20), Taylor SANDER (14), Aaron RUSSEL (12), David LEE (11), Maxwell HOLT (8), Micah CHRISTENSON (3), Erik SHOJI (L) oraz Russell HOLMES (5), Murphy TROY (2), Paul LOTMAN, Jayson JABLONSKY

Japonia: Masahiro YANAGIDA (14), Kunihiro SHIMIZU (12), Yuki ISHIKAWA (8), Yoshifumi SUZUKI (5), Hideomi FUKATSU (1), Takashi DEKITA, Takeshi NAGANO (L) oraz Kentaro TAKAHASHI (2), Akihiro YAMAUCHI (1), Daisuke SAKAI, Yuta ABE, Daisuke YAKO, Yuta YONEYAMA