Podopieczni trenera Antigi zainkasowali kolejną wygrana w XIII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

I set:

Bez bloku w aut Kurek, Iran prowadzi 0:2. Punktowa zagrywka Michała Kubiaka – 2:2. Festiwal popsutych zagrywek po oby stronach siatki – 3:4. W sam środek boiska Ghafour – 3:5. Punktowy blok biało-czerwonych – 7:7.  As serwisowy Rafała Buszka sprowadza nas na pierwszą przerwę techniczną – 8:7. W kontrze punktuje Kurek – 10:8. Przy czteropunktowym prowadzeniu biało-czerwonych trener Iranu prosi o przerwę – 13:9.  Autowa zagrywka Kubiaka – 14:11. Dłuższą wymianę kończy Mirzajanpour – 15:12. Na drugiej przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzą 16-12. Z prawego skrzydła skutecznie Ghafour – 17:13. Ze środka Mousavi – 19:14. Bez bloku w aut Mahmoudi – 20:15.  W kontrze skutecznie Mirzajanpour – 22:19. Ze środka punktuje Bieniek – 23:19.  Blokowany Kubiak – 23:21. Kolejny udany blok po stronie reprezentacji Iranu, tym razem na siatce zatrzymany Buszek. O czas prosi trener Antiga – 23:22. Ze środka Nowakowski – 24:22. Autowa zagrywka Ghafour – 25:23.

II set:

Drugą partię rozpoczynamy od dłuższej wymiany, którą wygrywają Irańczycy – 0:1. Kubiak zatrzymany przez potrójny blok, tm samym Iran prowadzi 1:5. Autowa zagrywka Kurka i na pierwszej przerwie technicznej goście prowadzą 4:8. Dłuższą wymianę ze środka kończy Nowakowski – 6:8. Blok, aut po ataku Ghafour – 7:9. Po skosie Michał Kubiak – 9:10. Blok, antenka po ataku Ghaemi – 9:11. Przechodzącą piłkę wykorzystuje Mirzajanpour – 12:15.  Punktowa zagrywka Bartka Kurka! (14:15) W kontrze skutecznie Ghafour – 15:18. Blok, aut po ataku Kurka – 16:18. Z prawego skrzydła potężnie Bartosz Kurek – 17:18. Po skosie Ghaemi – 17:19. Na skrzydle zatrzymany Kubiak – 18:21. Polacy nie przyjmują zagrywki gości – 18:23. Blok, aut po ataku Ghafour – 18:24. As serwisowy kończy drugą partię – 18:25

III set:

Biało-czerwoni powoli wracają do swojej gry. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą 8:5. Po prostej Ghafour – 8:6. Mirzajanpour nie przyjmuje zagrywki Kubiaka – 10:6.  Po bloku Manavinezhad – 10:7. Z pipe’a Kubiak – 11:8. Ze środka Nowakowski, na drugiej przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzą 16:10. Buszek nie przyjmuje zagrywki – 17:13. W kontrze na skrzydle skuteczny Kurek – 19:13. Punktowy, pojedynczy blok Kłosa – 20:13. Autowa zagrywka Mousaviego – 21:14. As serwisowy Kubiaka – 23:14. Po skosie Faezi – 23:15. Ze środka Kłos – 24:15. W kontrze skuteczny Szalpuk – 25:15.

IV set:

Blok, aut po ataku Kurka- 2:1. Dłuższą wymianę kończy Buszek – 3:1. Blokowany Manavinezhad – 4:1. Z pipe’a Kubiak – 5:2. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie Polaków – 8:5. Blokowany Ghaemi – 8:5. Irański blok dotyka siatki – 12:7. Skutecznie Bartek Kurek – 13:7. Na drugiej przerwie technicznej podopieczni trenera Antigi prowadzą 16:9. W kontrze skuteczny Senobar – 17:11. Ze środka skutecznie Kłos – 20:14. Z prawego skrzydła Ghafour – 20:15. Nieudana zagrywka Kurka – 21:16. Dłuższą wymianę kończy Konarski – 22:17. Skuteczny Manavinezhad – 22:18. W kontrze skutecznie Szalpuk – 24:19. Spotkanie atakiem z pipe’a kończy Buszek – 25:20.

Składy:

Polska: Nowakowski, Kurek, Łomacz, Kubiak, Buszek, Bieniek, Zatorski (L) oraz: Konarski, Drzyzga, Kłos, Szalpuk, Możdżonek

Iran: Marouflakrani, Ghaemi, Mousavi, Ghafour, Mirzajanpour, Senobar, Marandi (L) oraz: Mahmoudi, Ghaemi, Manavinezhad, Faezi, Senobar